Hrvatska bez plasmana na Europsko prvenstvo u futsalu

Hrvatska futsal reprezentacija se nije uspjela plasirati na Europsko prvenstvo koje će se iduće godine, od 30. siječnja do 10. veljače, održati u Ljubljani u Sloveniji.

Nakon što su prije dva tjedna u prvom susretu doigravanja odigranom u Orchiesu remizirali protiv Francuske rezultatom 1:1 Vatreni su večeras u dvorani Gospino polje u Dubrovniku poraženi sa 4:5 (2:1) koja se tako prvi put u povijesti plasirala na kontinentalnu smotru.

Izabranici Mate Stankovića su u prednost došli u 8. minuti preko Sutona, ali je vodstvo trajalo samo minutu kada rezultat poravnava Kebe. Novu prednost Hrvatske s kojim se otišlo na predah je zgoditkom u 16. minuti donio Perić.

Francuska je bolje ušla u drugo poluvrijeme te je preko Ramireza koji je bio strijelac u 26. minuti došla da novog izjednačenja, a potom je za njihovo vodstvo u 33. i 34. minuti zabio N’Gala.

Nadu Vatrenima vraća Marinović u 35. minuti u trenutku kad se izbornik odlučio na igru s Novakom kao golmanom-igračem, a potom 16 sekundi prije kraja utakmice izjednačenje donosi Novak.

Međutim već u sljedećem napadu pobjedu Francuskoj svojim trećim golom na susretu donosi N’Gala.

Hrvatska je nastupala u sljedećoj startnoj postavi: Luketin – Jelovčić, Marinović, Novak, Suton. Zamjene: Jukić – Grcić, Grbeša, Babić, Perić, Postružin, Kanjuh, Horvat i Djuraš.

U ostalim susretima doigravanja postignuti su sljedeći rezultati:

Srbija – Češka 4:4 (4:3)

Poljska – Mađarska 6:4 (1:2)

Gruzija – Rumunjska 4:7 (2:2)

Uz domaćina Sloveniju na kontinentalnu smotru su se od ranije plasirali Španjolska, Rusija, Portugal, Italija, Ukrajina, Azerbajdžan i Kazahstan dok je kroz doigravanje to uspjelo Francuskoj, Srbiji, Poljskoj i Rumunjskoj. Ždrijeb skupina na rasporedu je 29. studenog u Ljubljani.