Hrvatska poražena u Turskoj (VIDEO)

Facebook/HRT

U 8. kolu kvalifikacija za plasman na Svjetsko prvenstvo u Rusiji reprezentacija Hrvatske poražena je u Eskisehiru s minimalnih 1-0 od Turske.

Izabranici Čačića Ante prvo su poluvrijeme bili u potpunosti bolja momčad na travnjaku, no nekoliko opasnih situacija nisu uspjeli realizirati.

Ostati će zapamćena situacija iz prvog poluvremena u kojem je glavni sudac susreta Viktor Kassai propustio pokazao na bijelu točku za Hrvatsku nakon igranja rukom u kaznenom prostoru Turske.

Krajem poluvremena Turci su se malo probudili, što se izraženije isticalo u drugom poluvremenu, kada je Hrvatska defanzivno dosta loše stajala, za razliku od prvog dijela.

Kazna za nekonkretnost u napadu stigla je u 75. minuti kada je Cenk Tosun pospremio odbijanac nakon prilično loše reakcije Subašića na udarac Ozyakupa.

Do kraja susreta Hrvatska nije uspjela konkretnije ugroziti vrata Babacana, te je tako upisala drugi poraz u ovom kvalifikacijskom ciklusu.

Zahvaljujuć 2-0 pobjedi Islanda protiv Ukrajine rasplet u skupini I je veoma neizvjestan. Hrvatska u idućem kolu, 06. listopada u Osijeku dočekuje Finsku, dok će Turska kao domaćin dočekati Ukrajinu.

Spomenimo na kraju da je komentator Drago Ćosić iskoristio priliku da praktički pozove odgovorne na otkaz Čačiću Anti. Očito mu nije dobro sjela ‘selidba’ iz hotela u kojem je odsjela Hrvatska.