Hrvatska preokretom slavila protiv Azerbajdžana (VIDEO)

U prvom kolu kvalifikacija za Europsko prvenstvo Hrvatska je na Maksimiru preokretom svladala Azerbajdžan rezultatom 2:1. Pogotke za Hrvatsku zabili su Barišić i Kramarić.

Hrvatska je očekivano dominirala posjedom na startu utakmice. No, osim posjeda od izabranika Zlatka Dalića očekivale su se i prilike no njih u uvodnim mintuama nije bilo. Prvi su zaprijetili gosti, Sheydaev je u 14. minuti istrčao kontru te izašao sam na Lovru Kalinića, no hrvatski vratar ga uspijeva zaustaviti.

Pet mintua kasnije reprezentacija Nikole Jurčevića izlazi u još jednu kontru, a ovog puta i stiže do vodstva. Ramil Sheydaev je opet odradio dobar posao, ušetao se u kazneni prostor hrvatske, pucao, loptu je malo zakačio Ćaleta-Car i ona odlazi u gol za 0:1.

Nakon toga, Hrvatska je još više napala gol gostiju. Izdvajamo šansu Kramarića iz 36. minute kada vratar gostiju Agayev brani njegov udarac. U 41. minuti još jedna šansa za Hrvatsku, ali udarac Luke Modrića odlazi pokraj gola.

Hrvatska u posljednjim minutama prvog dijela ipak stiže do poravnanja. Modrić je ubacio loptu iz kornera, Ćaleta-Car je pucao, gostujuća obrana to ne uspijeva počistiti do kraja, a to koristi Borna Barišić koji postiže svoj prvijenac u petom reprezentativnom nastupu.

Dobro je Hrvatska otvorila drugo poluvrijeme, što je bilo i očekivano, naravno. Prvih pet minuta drugog dijela igralo se stalno pred golom gostiju, no hrvatski reprezentativci to nisu okrunili golom. Iz tog perioda izdvajamo tek udarac Brekala s desne strane, koji je uhvatio gostujući vratar. Prijetila je Hrvatska ozbiljno i u 57. minuti, očekivao se Modrićev ubačaj iz slobodnog udarca no to je išlo prema golu, no vratar Agayev odbio je u korner.

Minutu kasnije u velikoj se šansi našla i reprezentacija Azerbajdžana. Pripremili su gosti kontru za Nazarova koji iz vrlo dobre situacije puca jako loše i šalje loptu daleko od gola. U 63. minuti Hrvatska opet prijeti nakon kornera. U dobroj se situaciji našao Petković, no njegov udarac iz blizine zaustavlja gostujući vratar.

U 75. minuti opet Brekalo dolazi s desne strane i puca iskosa lijevom nogom, no vratar Agayev uz dosta nesigurnosti odbija tu loptu.

U 79. minuti Hrvatska stiže do preokreta. Loše je obrana Azerbajdžana ispucala loptu koja se odbija do Andreja Kramarića, a napadač Hoffenheima lijepo iskosa zabija svoj 13. pogodak u dresu A reprezentacije.

Hrvatsku prvi ozbiljniji protivnik čeka za tri dana kada izabranici Zlatka Dalića gostuju kod Mađarske koja je večeras rezultatom 2:0 poražena kod Slovačke.