Hrvatska remizirala s Armenijom u prvoj pripremnoj utakmici uoči Eura (VIDEO)

Hrvatska je u Velikoj Gorici u prvoj pripremnoj utakmici uoči Europskog prvenstva remizirala protiv Armenije rezultatom 1:1 (1:0). Vatreni su u prednost došli preko Ivana Perišića koji je poentirao u jubilarnom 100. nastupu u nacionalnom dresu dok je goste poraza odličnim pogotkom spasio Wbeymar Angulo.

Sljedeću pripremnu utakmicu Hrvatska će imati u nedjelju 6. lipnja kada će u Bruxellesu odmjeriti snage s prvom reprezentacijom na FIFA ljestvici, Belgijom.

Izbornik Dalić će danas UEFA-i prijaviti konačan popis od 26 igrača na koje računa za Euro, a još jučer je otklonio sve dvojbe kad je potvrdio da će usprkos ozljedi koljena na kontinentalnu smotru ići i Dejan Lovren tako da u odnosu na prvotno objavljeni popis neće biti promjena.

Već u prvoj minuti nakon ubačaja iz kuta Modrića glavom je pucao Perišić, ali lopta je otišla daleko od okvira gola. Armenija je uzvratila u 4. minuti kada je Babayan dobro pucao s oko 20 metara, a Livaković je samo pogledom ispratio loptu koje je prohujala tik uz vratnicu.

Vlašić je u 10. minuti prizemnim udarcem odlično gađao suprotni kut, no vratar Yurchenko je bio priseban te je odbio loptu u korner. Samo minutu kasnije u prilici je i Perišić čiji je udarac iz šesnaesterca blokirala gostujuća obrana.

Hrvatska do vodstva dolazi u 23. minuti kada je Modrić iz kornera, na drugoj stativi pronašao Perišića koji je glavom s pet metara poslao loptu u suprotni kut. Bio je to njegov 28. zgoditak za Vatrene u jubilarnom 100. nastupu.

Dalić je u već u 26. minuti bio prisiljen napraviti prvu zamjenu. Zbog problema s gležnjem igru je napustio Brekalo, a priliku je dobio Pašalić.

Bayramyan je u 28. minuti iz velike udaljenosti pokušao iznenaditi Livakovića, a vratar Hrvatske sigurno brani njegov udarac. Modrić u 39. minuti iz slobodnog udarca pronalazi Vidu čiji udarac glavom prolazi iznad grede.

Perišić je do novog gola mogao doći u 42. minuti nakon što su mu veliku priliku pripremili Modrić i Kramarić, ali njegov udarac sa sedam metara nije pogodio okvir vrata Armenije.

Barseghyan je u 44. minuti pored Vide i Vrsaljka dugo vukao loptu po lijevoj strani napada, ali se na koncu Vida uspio vratiti i otkloniti opasnost. Uslijedila je nova šansa za Hrvatsku u kojoj je Perišić dobro pucao sa 17 metara za novu dobru obranu Yurchenka. Na odbijenu loptu je najbrži bio Pašalić koji je pucao iz voleja, ali pogotku se ispriječila stativa.

U posljednjoj minuti prvog dijela iz daljine je pucao Modrić koji se prethodno odličnim driblingom oslobodio svog čuvara, a lopta je prošla pokraj stative.

Perišić je početkom drugog dijela ponio i kapetansku traku nakon što je iz igre izašao Modrić. Uz njega su u svlačionici ostali i Vrsaljko, Vlašić te Vida, a u igru su ušli Juranović, Škorić, Petković i Rebić.

Upravo je Rebić u 49. minuti imao veliku priliku da poveća prednost Hrvatske, no nakon dodavanja Kramarića loše je pucao sa desetak metara poslavši loptu daleko od okvira gola. Kramarić je u 55. minuti pucao iz daljine za sigurnu obranu golmana Armenije. Rebić je nedugo potom uposlio Perišić, no njegov pokušaj iz voleja završava u bloku gostujuće obrane.

Uslijedio je i pokušaj Armenaca kada je Livaković pravovremeni istrčavanjem došao do lopte prije Bayramyana koji je pobjegao obrani Vatrenih.

Perišić je u 59. minuti nesebično tražio Rebića na drugoj stativi, ali dobrom reakcijom se iskazao Yurchenko koji je u posljednji trenutak dobrim istrčavanjem došao prvi do lopte. Bila je to posljednja akcija za Perišića kojeg je nedugo potom zamijenio Badelj.

U prilici se u 69. minuti nakon duplog pasa s Kramarićem našao Juranović, no nije bio dvoljno precizan.

Armenija do izjednačenja dolazi u 72. minuti kada je gornji desni kuta Livakovića gola s dvadeset metara udaljenosti nakon asistencije Shaghoyana odlično pogodio Angulo.

Hrvatska je do prednosti opet mogla doći u 75. minuti kada je Brozović iz slobodnog udarca ubacio za Škorića čiji udarac glavom s pet metara ne pronalazi okvir gola.

U 78. minuti zaprijetila je i Armenija, ovaj put preko kapetana Hovhannisyana čiji udarac uz kranje napore brani Livaković.

Šest minuta kasnije Pašalić je uposlio Kramarića koji se driblingom oslobodio svog čuvara, a potom je snažno pucao s ruba kaznenog prostora za odličnu obranu Yurchenka.

Rebić je u 89. minuti uposlio Brozovića koji je dolazeći iz druga plana pucao sa 16 metara, no loše je zahvatio loptu koje je otišla daleko od gola. Bila je to posljednja šansa na susretu.