Hrvatska slavljem protiv Rusije izborila plasman na Svjetsko prvenstvo! (VIDEO)

Hrvatska će koncem iduće godine igrati na Svjetskom prvenstvu u Kataru! U odlučujućem susretu Vatreni su pred 30.257 gledatelja na kišom natopljenom Poljudu slavili protiv Rusije 1:0 (0:0) autogolom Kudrjašova u 81. minuti te su time osvojili prvo mjesto u skupini H te izravan plasman na svjetsku smotru. Rusi će pak put u Katar pokušati izboriti kroz dodatne kvalifikacije u proljeće sljedeće godine.

Prvi pokušaj na susretu vidjeli smo u 6. minuti kada je udarac s ruba kaznenog prostora nakon proigravanja Kramarića okušao Perišić, no vratar Safonov nije imao težak zadatak.

Tri minute kasnije Juranović je ubačajem s desne strane odlično uposlio Kramarića koji je pucao glavom s desetak metara ravno u ruke golmana Rusije.

Livaja je u 14. minuti dugačkim proigravanjem izbacio Vlašića, no ofenzivac Hrvatske nije uspio uputiti udarac pored ruskih braniča.

Brozović je u 24. minuti primio jednu odbijenu loptu na dvadesetak metara od gola nakon čega je gađao suprotni kut, a lopta je prošla malo pokraj stative. Minutu kasnije Perišić je nakon još jednog ubačaja s desne strane s druge stative loptu poslao glavom pored gola.

Brozović je u akciji i u 27. minuti kada je nakon proigravanja Modrića iz kornera pucao s dvadesetak metara iskosa, a Safonov paradom uspijeva odbiti loptu. Pet minuta kasnije nakon kombinacije iz kornera s druge stativa udarac je uputio i u Juranović, ali golman Rusije je upisao još jednu obranu.

Novi ubačaj s desne strane, ovaj put od strane Pašalića, vidjeli smo u 36. minuti kada je Perišić uspio pucati, no nije bio dovoljno precizan da pogodi okvir gola.

U 47. minuti Juranović je ubačajem s desne strane pronašao Pašalića koji je pucao glavom s pet metara, no odličnom reakcijom Safonov spašava svoja vrata.

Pet minuta kasnije Perišić se solo prodorom oslobodio svog čuvara te je pucao s desetak metara, no drugi ruski branič uspio je blokirati njegov pokušaj.

Juranović je u 61. minuti ubačajem pronašao Petković, ali i njegov udarac glavom sa šest metara golman gostiju sigurno brani. Minutu kasnije Petković je ostavio loptu za Brozovića koji je pucao sa 16 metara, no nije pogodio okvir gola.

Rusi su prvi udarac prema golu Hrvatske uputili u 71. minuti kada je nakon kontre pucao Fomin, ali Grbić nije imao problema uhvatiti loptu. Minutu kasnije Gvardiol je s desne strane ubacio za Petkovića koji glavom puca pored stative.

Hrvatska do vodstva dolazi u 81. minuti kada je Sosa ubacio s lijeve strane, a Kudrjašov je s druge stative zatresao vlastitu mrežu.

Do konca susreta Rusi su preuzeli terensku inicijativu, no nisu uspjeli kreirati značajniju priliku kojom bi ugrozili gol Grbića. Najbliže tomu bio je Karavaev u 92. minuti koji je s dvadesetak metara pucao malo iznad vratiju.