Hrvatska u finalu U19 Futsal Eura!

U prvoj utakmici polufinala prvog izdanja U19 Futsal Eura Hrvatska je u Rigi pobijedila velikog favorita Portugal. Pobjednik je odlučen tek nakon šesteraca, a mladi Vatreni su slavili konačnim rezultatom 5:4 (2:2/1:1/0:0).

Portugal je do poluzavršnice stigao osvojivši prvo mjesto u skupini A, a na tom putu su upisali pobjede protiv Latvije, Poljske i Rusije dok su izabranici Marinka Mavrovića nakon poraza od Španjolske slavljima nad Nizozemskom i Ukrajinom osvojili drugo mjesto skupine B. Hrvatska je u polufinalu igrala bez dvostrukog strijelca protiv Ukrajine Jakova Hrstića, koji je zbog kartona propustio susret.

U tvrdoj i neizvjesnoj utakmici u kojoj je inicijativu više imao Portugal nismo vidjeli pogodak sve do 31. minute kada se hrabro u igru uključio vratar Paco te je dodao za kapetana Celija koji je prizemnim udarcem s desetak metara iskosa svladao Nikolu Čizmića.

Nakon primljenog pogotka mladi Vatreni su zaigrali aktivnije, a posljednje tri minute su odlučili igrati s igračem-vratarom što im se isplatilo dvije sekunde prije kraja utakmice kada za produžetke snažnim udarcem pogađa Josip Jurlina.

U posljednjoj, petoj minuti prvog produžetka novo vodstvo za Portugal. Iz auta je Gustavo Rodrigues pronašao Chuvu koji je nepogrešiv ispred nemoćnog Čizmića.

Tri minute prije kraja drugog produžetka Mavrović se ponovno odlučuje za igru s igračem-vratarom, rizik se opet isplatio u 49. minuti kada odličnim udarcem izjednačenje donosi Fran Vukelić.

Nakon 50 minute igre nije bilo pobjednika, pa se prišlo izvođenju šesteraca. U prve dvije serije na obje strane su bili precizni Paco i Celio, odnosno Mudronja i Cvišić, da bi u trećoj seriji Čizmić obranio udarac Nevesa, a veliko slavlje Hrvatskoj donosi Jurlina.

U drugoj polufinalnoj utakmici sastaju se Španjolska i Poljska, a finale je na rasporedu u subotu, 14. rujna.