Hrvatska u osmini finala Svjetskog prvenstva!

Remijem bez golova protiv Belgije u trećem kolu skupine F Svjetskog prvenstva Hrvatska je izborila plasman u osminu finala.

Bod na stadionu Ahmad Bin Ali bio je dovoljan da Vatreni s dva neriješena ishoda i pobjedom osvoje drugo mjesto u skupini obzirom da je u drugoj utakmici u grupi Maroko s 2:1 svladao Kanadu čime mu je pripala liderska pozicija.

Hrvatski reprezentativci će tako među 16 najboljih u ponedjeljak, 5. prosinca, od 16 sati na stadionu Al Janoub igrati s pobjednikom grupe E u kojoj su Španjolska, Japan, Njemačka i Kostarika.

Hrvatska je već u 9. sekundi utakmice kreirala dobru priliku. Modrić je dugim dodavanjem proigrao Perišića koji se oslobodio Dendonckera, a onda je s dvadesetak metara iskosa gađao suprotni kut, a lopta je prohujala malo pokraj stative. Na isteku prve minute Kovačić je nakon prodora asistirao za Kramarića, no on u kaznenom prostoru nije uspio izboriti prostor da uputi udarac.

Belgija je uzvratila u 11. minuti kada je Mertens nakon dobre akcije izbjegao zaleđe te je s desne strane ubacio za Carrasca, a njegov udarac sa šest metara iskosa na koncu je uspio blokirati Juranović.

Samo dvije minute kasnije bljesnula je kontra Belgijanaca u kojem je De Bruyne odlično uposlio Mertensa, no on iz odlične situacije s desetak metara loše puca te šalje loptu daleko od okvira gola.

U 15. minuti susreta Carrasco je u kaznenom prostoru napravio prekršaj nad Kramarićem, a sudac Taylor je pokazao na bijelu točku u korist Hrvatske. Međutim VAR je pozvao engleskog suca na pregled snimke nakon čega je on utvrdio prethodno minimalno zaleđe Lovrena.

Sosa je u 33. minuti ubacio s lijeve strane, a Livaje se pored dva braniča Belgije izborio za udarac glavom sa šest metara, no lopta je otišla iznad grede.

Belgija je ponovno opasna u 42. minuti kada su ponovno kombinirali po desnoj strani, ovaj put Dendoncker i Mertens, a lopta je na koncu prošla kroz peterac Hrvatske.

U četvrtoj minuti sudačke nadoknade Kramarić je s desne strane pokušao uposliti Perišića, no lopta je bila malo previsoka. U nastavku akcije nakon ubačaja Sose sa 17 metara iskosa pucao je Juranović, ali nije bio dovoljno precizan.

Prva šansa u drugom poluvremena pripala je Belgija. De Bruyne je u 49. minuti s desne strane ubacio na drugu stativu odakle je glavom pucao Lukaku, a Livaković je upisao sigurnu obranu.

Samo minutu kasnije na suprotnoj strani travnjaka Gvardiol je odlično proigrao Kovačića, a njegov udarac s ruba kaznenog prostora paradom brani Courtois.

U 54. minuti Livaja i Kovačić su pripremili situaciju za Brozovića koji je pucao sa 17 metara za još jednu dobru intervenciju vratara Belgije. U nastavku akcije u šansi je bio i Modrić koji puca s desetak metara, a i ovaj put Courtois je spreman.

Belgija uzvraća u 60. minuti kada je De Bruyne u šansu gurnuo Carrasca čiji je udarac sa šest metara u posljednji trenutak blokirao Juranović. Lopta se potom odbija do Lukakua, a njegov pokušaj završava na stativi.

Samo dvije minute kasnije De Bruyne je ubacio s lijeve strane, a Lovren je proslijedio loptu do Lukaku koji s pet metara glavom puca preko gola. Da je i bio precizniji pogodak vjerojatno ne bi bio priznat jer je lopta asistentu uoči centaršuta pobjegla izvan linije.

U 68. minuti Petković je povratnom loptom asistirao za Modrić, a njegov atraktivan pokušaj s desetak brani Courtois.

Novo uzbuđenje smo čekali do 87. minuti kada je udarac Meuniera s desetak metara iskosa u petercu skrenuo Lukaku, ali lopta odlazi pored vratnice. Opasno je bilo i u 90. minuti kada ponovno Lukaku nije uspio iz peterca ubačaj T. Hazarda pretvoriti u gol. Livaković je na koncu ulovio loptu ispred gol linije.

U drugoj minuti sudačke nadoknade Gvardiol je u posljednji trenutak u petercu izbio loptu ispred Lukakua.

Petković je u posljednjim trenucima susreta povukao kontru u kojoj je pokušao uposliti Majera, ali u posljednji trenutak obrana Belgije je otklonila opasnost. Bila je to posljednja šansa na susretu.