Hrvatska u Rijadu svladala Saudijsku Arabiju (VIDEO)

Hrvatska nogometna reprezentacija u Rijadu je odigrala posljednju pripremnu utakmicu za Svjetsko prvenstvo u Katarua, a domaćina je svladala pogotkom Andreja Kramarića u 82. minuti, izvještava HNS.

Izbornik Vatrenih Zlatko Dalić iskoristio je prigodu te je priliku dao prvenstveno igračima kojima je nedostajalo minutaže prije svjetske smotre.

Tijekom cijelog dvoboja, obje su momčadi rijetko stvarale prave prigode za pogodak, Livaković je u nekoliko navrata dobro intervenirao dok je u 72. minuti Kanno pogodio okvir vrata.

Hrvatska je u posljednjih dvadesetak minuta tri puta zatresla mrežu, no Kramariću i Perišiću dosuđena su zaleđa, dok u 82. minuti nije bilo spasa za domaćina: Modrić je asistirao, a Kramarić pronašao put između saudijskih braniča i pogodio za konačnih 1:0.

Vatreni u Dohu lete u petak, a prvu utakmicu na Svjetskom prvenstvu igraju u srijedu, 23. studenoga protiv Maroka.

Današnji susret bio je poseban za Domagoja Vidu koji je ulaskom u drugom poluvremenu upisao jubilarni 100. nastup u nacionalnom dresu. Debitirao je 23. svibnja 2010. godine u prijateljskoj utakmici protiv Walesa te je deseti nogometaš koji se upisao u klub 100.