Hrvatski dragovoljac fantastičnim pogotkom Mioča slavio kod Slaven Belupa (VIDEO)

Hrvatski dragovoljac je upisao prve bodove u povratničkoj prvoligaškoj sezoni. Crni su pod vodstvom novog trenera Davora Mladine slavili u 7. kolu HT Prve lige u Koprivnici protiv Slaven Belupa rezultatom 0:1 (0:0).

Strijelac jedinog pogotka na utakmici bio je Benedik Mioč koji je fantastično pogodio sa skoro 30 metara udaljenosti u 85. minuti susreta. Gosti su tako iskoristili brojčanu prednost obzirom da je u 75. minuti drugi žuti karton dobio Nemanja Glavčić.

Dragovoljac je tako ulovio bodovni priključak sa Šibenikom i Farmaceutima dok su izabranici Deana Klafurića i šesti susret u nizu ostali bez tri boda. Jedinu pobjedu u sezonu zabilježili su u 1. kolu kada su iznenađujuće slavili kod Dinama u Maksimiru.

Prvu priliku na utakmici kreirali su domaćini u 7. minuti kada se Zvonarek izborio za udarac iz kaznenog prostora, no Šubarić je bio na razini te je obranom spasio svoj gol. U istoj minuti još jedna šansa za Slaven, ovaj put je s ruba kaznenog prostora iskosa suprotni kut gađao Brković, a lopta je prošla malo pokraj vratnice.

U 13. minuti Zvonarek je ostavio loptu za Parackog koji je pucao sa 17 metara, a lopta je otišla pored gola Dragovoljca. Utakmica je nakratko prekinuta u 20. minuti nakon što su se iznenada aktivirale prskalice na travnjaku.

Bogojević je u 26. minuti ubačajem s desne strane tražio Krstanovića, no njegov udarac pored dva braniča gostiju nije bio opasnost po gol Šubarića.

Prvu ozbiljniju priliku gostiju vidjeli smo u 32. minuti kada se Viduka odlučio na snažan udarac s 18 metara koji je išao pod samu gredu, a Čović dobrom reakcijom prebacuje loptu preko gola.

Bosec je u 40. minuti odlično s lijeve strane proigrao Brkovića koji je s 15 metara pucao iz prve, ali nije bio dovoljno precizan i lopte je otišla poviš grede.

Novi udarac gostiju iz daljine uslijedio je u 44. minuti kada je s dvadesetak metara pucao Roca, a Čović je upisao sigurnu obranu.

Pritisak domaćih početkom drugog dijela rezultirao je udarcem Brkovića s desetak metara iskosa nakon solo prodora u 52. minuti kojeg Šubarić odbija u korner. Ubačajem iz kuta Glavčić je potom pronašao Krstanovića čiji udarac glavom s pet metara odlazi malo iznad gola gostiju. U 54. minuti bilježimo novi pokušaj Krstanovića, ovaj put je pucao sa 16 metara za sigurnu obranu Šubarića.

Krstanović u 65. minuti pada u kaznenom prostoru Dragovoljca nakon duela s Lukiće, a sudac Pejin je samo odmahnuo rukom na njegovo traženje prekršaja.

Na suprotnoj strani travnjaka u 67. minuti Mioč je nakon odbijene lopte poslije kornera pucao iz voleja sa 17 metara, a još jednu dobru obranu upisao je Čović.

Nakon ubačaja iz kuta u 70. minuti priliku za udarac iz okreta sa sedam metara dobio je Krstanović koji je loptu poslao pored stative.

Domaćini su u 76. minuti ostali s igračem manje nakon što je zbog prekršaja nad Rocom na sredini travnjaka drugi žuti karton dobio Glavčić.

Valentić je u 81. minuti proigrao Perića koji je loše primio loptu u kaznenom prostoru čime je propala obećavajuća situacija da gosti ugroze vrata Slavena.

Dragovoljac do pogotka dolazi u 85. minuti kada je Mioč fantastično pogodio desne rašlje lijevom nogom sa skoro 30 metara udaljenosti.

Gosti su i u 93. minuti zatresli mrežu Farmaceuta, no pogodak Perića zbog zaleđa opravdano nije priznat. Domaćini su u posljednjim trenucima napravili pritisak pred golom Šubarića, no nisu uspjeli opasnije zaprijetiti.

U sklopu 7. kola u subotu će se od 18:55 u Kranjčevićevoj sastati Lokomotiva i Gorica dok od 21 sat na Šubićevcu počinje sraz Šibenika i Istre 1961.

Slaven Belupo i Hrvatski dragovoljac će od 20 sati na stadionu Ivan Kušek Apaš u Koprivnici otvoriti 7. kolo HT Prve lige. Domaćini su u potrazi za prvom pobjedom nakon prvog kola kada su na Maksimiru svladali Dinamo dok će gosti pod vodstvom novog trenera Davora Mladine nastojati doći do prvih bodova u povratničkoj prvoligaškoj sezoni.

Farmaceuti u današnjem dvoboju ne mogu računati na kartoniranog Marinu dok su Crni bez ozlijeđenog Veljače.

Trener Slavena Dean Klafurić je u najavi dvoboja za SN izjavio: “Svaku utakmicu doživljavamo maksimalno ozbiljno, profesionalno, i s vjerom u pobjedu i dobru izvedbu. Pripremamo se za svaki susret s jednakim žarom i željom za pobjedom, to je naš posao. U nogometu sam već naučen na te stvari, za mene su sve utakmice jednako važne, a naravno da navijači, javnost i mediji gledaju to sa svog stajališta. Siguran sam da smo na dobrom putu. Neki dijelovi se vide, neki još ne. Znamo da trebamo biti ofenzivniji, svi znamo da stvaramo premalo prilika i da postižemo premalo pogodaka. S druge strane, jedna smo od momčadi koja je primila ma-nje golova u ligi, što znači da je momčad organizirana, disciplinirana, te izvršava zadatke u taktičkom smislu.”

Strateg Dragovoljca Davor Mladina je dodao: “Ja sam optimist. Prvi dojmovi su pozitivni, bez obzira na dosadašnju crnu jesen, igrači su vrlo motivirani na treningu i atmosfera je odlična. Što mi daje optimizam pred današnju utakmicu u Koprivnici i u daljnjem prvenstvu. Premda sam u klubu tek četiri dana detektirao sam neke nedostatke, koje smo tijekom ta četiri dana pokušali ispraviti. Jasno, ne smije se odjednom sve prenapregnuti, jer u tom slučaju i željezo puca, već ići korak po korak uvođenjem novina na treninzima i utakmicama.”

Glavni sudac utakmice je Tihomir Pejin iz Donjeg Miholjca kojem će asistirati Marjan Tomas (Osijek), Kristijan Novosel (Valpovo) i Andrej Burilo (Osijek) dok su za VAR zaduženi Zdenko Lovrić (Đakovo) i Kruno Šarić (Županja). Delegat susreta je Dario Mrzljak (Karlovac), a kontrolor suđenja Domagoj Vučkov (Rijeka).