Hrvatski dragovoljac golovima Perića šokirao Rijeku (VIDEO)

Hrvatski dragovoljac je došao do tek treće ovosezonske prvenstvene pobjede. U 27. kolu HT Prve lige u Kranjčevićevoj su napravili veliko iznenađenje svladavši partnersku Rijeku rezultatom 2:1 (1:0). Junak pobjede bio je mladi napadač Karlo Perić koji je postigao oba gola dok je za goste poentirao Prince Ampem.

Momčad Dragana Tadića je tako smanjila zaostatak za pretposljednjom Istrom na 11 bodova dok su izabranici Gorana Tomića propustili priliku da zasjednu na vrh ljestvice.

Prvi pokušaj na utakmici kreirali su domaćini u 6. minuti preko Bašića čiji udarac s 18 metara nije napravio poteškoće za Labrovića. Smolčić se u 8. minuti nakon solo prodora izborio za udarac sa 17 metara, no njegov pokušaj je u posljednji trenutak dobrom reakcijom blokirao Krešić tako da lopta nije došla do gola Rijeke.

Prva prava prilika za Rijeku uslijedila je u 22. minuti kada se nakon pokušaja Abassa lopta odbija do Pavičića koji je pucao s desetak metara, no lopta pogađa Galešića i odlazi u korner.

Hrvatski dragovoljac je bolji ulazak u utakmicu iskoristio u 24. minuti kada je Karrica ubačajem s lijeve strane ponašao Perića koji se pored Krešića i Vukčevića izborio za udarac s desetak metara te je poslao loptu iza leđa Labrovića. Bio je to njegov prvijenac u Prvoj HNL.

U 28. minuti nakon ubačaja iz slobodnog udarca Murića glavom je pucao Velkovski, ali nije dobro zahvatio loptu tako da je ona otišla daleko od gola Crnih.

Rijeka je u 32. minuti bila prisiljena napraviti prvu zamjenu. Umjesto ozlijeđenog Pavičića priliku je dobio Bušnja.

Upravo je Bušnja bio u prilici u 35. minuti kada se nakon driblinga oslobodio svog čuvara, no njegov udarac s desetak metara iskosa uz male poteškoće ipak brani Marić.

Minutu kasnije Drmić je pripremio šansu za Abassa koji je snažno pucao sa 17 metara, a golman Dragovoljca odličnom paradom je odbio loptu koja je išla pod gredu.

Veliku šansu za novi pogodak domaći su imali u 41. minuti kada je Karrica izvrsno proigrao Frigana, no njegov udarac u situaciji 1 na 1 brani Labrović.

Dragovoljac je vodstvo povećao u 50. minuti novim golom Karla Perića. Ovaj put je asistenciju pripremio Roko Jurišić koji je nakon prodora po lijevoj strani povratnom loptom idealno uposlio svog suigrača kojem nije bilo teško sa sedam metara poslati loptu u gol gostiju.

Rijeka je mogla uzvratiti već u 53. minuti kada je Čerin gurnuo loptu za Ampema, a on se oslobodio svog čuvara no u ključnom trenutku se poskliznuo te je s desetak metara poslao loptu pokraj suprotne stative.

Karrica je odličnim udarcem iz daljine u 63. minuti zamalo svladao Labrovića, no golman Rijeke ipak je kranjim naporom uspio prebaciti loptu preko svog gola. Dvije minute kasnije nakon dobre polukontre do hat-tricka je mogao doći Perić, ali je s desetak metara iskosa pucao malo pokraj bliže stative.

U 66. minuti s ruba kaznenog prostora na suprotnoj strani terena pucao je Murić, ali njegov pokušaj je blokirao Smolčić.

Novu veliku intervenciju u 70. minuti upisao je Labrović koji je ovog puta u situaciji 1 na 1 nadmudrio Bristrića kojeg je uz malo sreće prethodno uposlio Majstorović.

Gosti se u igru vraćaju u 74. minuti. Nakon dobre akcije po desnoj strani loptu je na rubu kaznenog prostora primio Ampem, a onda je fantastično iz voleja poslao loptu pod samu gredu.

U 79. minuti nova velika prilika za Dragovoljac. Sad je u situaciji 1 na 1 s Labrovićem bio Frigan, a golman Rijeke je u padu uspio dodirnuti loptu koja se potom od stative odbija u korner. Frigan je mrežu zatresao minutu kasnije, no pogodak zbog zaleđa nije priznat. VAR je nakon višeminutne provjere potvrdio odluku pomoćnog suca da je ofenzivac domaćih bio u nedozvoljenoj situaciji.

Rijeka je do boda mogla doći u 94. minuti kada je Marić odličnom reakcijom s gol crte izbacio loptu koju je nespretno prema vlastitom golu uputio Smolčić. U nastavku akcije iz neposredne blizine loptu u mrežu nije uspio ugurati Drmić.

Dvadeset i sedmo kolo će od 17:05 u Gradskom vrtu zaključiti Osijek i Gorica.

U prvom susretu nedjeljnog programa 27. dionice HT Prve lige od 15 sati u Kranjčevićevoj počinje predstava Hrvatskog dragovoljca i Rijeke. U njihova dva prethodna ovosezonska susreta zabilježen je 2:2 remi u Zagrebu i pobjeda Rijeke od 4:1 na Rujevici.

Od ove zime između ova dva kluba uspostavljena je tijesna suradnja pa su iz Rijeke u Siget preselila čak devetorica igrača i trener Dragan Tadić čime su ozbiljno izigrane propozicije natjecanja te je narušena regularnost prvenstva. Prvi čovjek Rijeke i dopredsjednik HNS-a Damir Mišković na taj je način kopirao suradnju koju njegovi sportski uzori iz Maksimira godinama imaju s Lokomotivom. Vrijedi registrirati da je ista prošla uz mlake reakcije riječkih navijača, a Armada se po ovom pitanju dosad nije javno oglasila.

Domaćini u današnjem ogledu ne mogu računati na kartonirane Šubarića i Cvetkovića dok su gosti zbog ozljeda bez Solana i Libera.

Trener domaćih Dragan Tadić je uoči dvoboja za Novi list rekao: “Možemo reći da je ovo neobična utakmica jer imamo devet igrača koji su došli na posudbu iz Rijeke ili su raskinuli ugovore s Rijekom i došli ovdje. Jasno mi je da javnost misli da neće biti neizvjesnosti, ali mi ćemo dati sve od sebe za pozitivan rezultat. Uostalom, kakav bih bio čovjek i trener da im kažem da idu lakše? To su samo priče. Mi ćemo na terenu pružiti svoj maksimum.”

Strateg Rijeke Goran Tomić je dodao: “Ne prihvaćam tezu lakših utakmica. Takav sam i to govorim i iz svog iskustva. Pripremamo se za takve utakmice kao da igramo primjerice s Osijekom. Ona nosi tri boda, moramo zadržati taj visoki ritam koji nosimo u skladu s položajem na ljestvici i cilj je jasan, idemo po tri boda. U najjačem sastavu? Puno će ovisiti o zadnjem treningu. Ali morat ćemo dva do tri igrača odmoriti i ubaciti svježu snagu, koja nam je potrebna u ovom trenutku.”

Glavni sudac utakmice je Mario Zebec iz Cestice kojem će pomagati Vedran Đurak (Stupno), Jerko Crnčić (Vrbovec) i Ivan Matić (Osijek), a za VAR su zaduženi Zdenko Lovrić (Đakovo) i Miro Grgić (Osijek). Delegat susreta je Dražen Posavec (Maruševac), suce će nadgledati Zlatko Šimčić (Koprivnica), a za sigurnost je ispred Saveza zadužen Vlado Dominić.