Hrvatski dragovoljac u dvoboju s tri kaznena udarca ponovno pobijedio Šibenika (VIDEO)

Hrvatski dragovoljac je u uvodnom susretu 32. kola HT Prve lige došao do četvrte ovosezonske pobjede. Drugi put u nizu i drugi put u sezoni bolji su bili od Šibenika kojeg su pobijedili rezultatom 3:1 (2:0).

Dvostruki strijelac za Crne bio je kapetan Valentino Majstorović koji je bio precizan iz kaznenih udarca, a pogodak za domaćine je zabio i Bernard Karrica dok je za goste siguran s 11 metara bio Antonio Marin.

Izabranici Dragana Tadića s ova tri boda smanjili zaostatak za pretposljednjom Istrom 1961 na osam bodova dok im osmi Šibenik pet kola prije kraja sezone bježi jedanaest bodova.

Na otvaranju utakmice obje momčadi su imale priliku doći u rano vodstvo. Prvo su u 4. minuti zaprijetili domaćini kada je Jurišić pronašao Frigana, no njegov udarac iz dobre pozicije završio je u bloku. Dvije minute kasnije na suprotnoj strani travnjaka Šimunović je na drugoj stativi pronašao Delića, ali on je loše pucao tako da je propala prilika da Narančasti dođu do gola.

Grezda je u 15. minuti pravovremeno proigrao Marina koji nije dobro reagirao te je neometan s osam metara iskosa poslao loptu pored vrata domaćih.

Novi pokušaj Šibenika uslijedio je u 27. minuti kada je s dvadesetak metara pucao Ćurić, a Šubarić je uz poteškoće odbio loptu u korner. Crni uzvraćaju četiri minute kasnije preko Perića koji je iz slične udaljenosti gađa suprotni kut, a Rogić dobrom paradom također odbija loptu u korner.

Nakon asistencije Frigana u 36. minuti u dobroj poziciji našao se Perić, ali njegov udarac s desetak metara od bloka se prvotno pretvorio u novi udarac iz kuta. Međutim, VAR je tom prigodom pozvao suca Pejina na pregled video snimke obzirom da je Perića prilikom bloka lopta pogodila u ruku, a on je odlučio pokazati na bijelu točku. Odgovornost s 11 metara preuzeo je kapetan Dragovoljca Valentino Majstorović koji je Rogića poslao u jednu, a loptu u drugu stranu za svoj peti ovosezonski zgoditak. Svih pet je postigao s 11 metara.

U 41. minuti Grezda je odlično povratnim dodavanjem pronašao Ćurića, no njegov udarac s desetak metara nije bio dovoljno dobar da svlada Šubarića.

Domaćini su vodstvo povećali u 43. minuti kada je Frigan oduzeo loptu Periću nakon čega je istu proslijedio do Bristrića, a on potom na drugoj stativi odlično upošljava natrčalog Karricu koji je preciznim udarcem zatresao mrežu Šibenika.

Grezda je u 50. minuti snažno pucao s ruba kaznenog prostora, no njegov udarac iz okreta hvata dobro postavljeni Šubarić.

Novi kazneni udarac u korist domaćina dosuđen je u 54. minuti kada je Rogić u šesnaestercu srušio Karricu. Upravo je albanski ofenzivac ovaj put preuzeo odgovornost, ali vratar Šibenika brani njegov pokušaj, kao i udarac Frigana koji je uslijedio nakon odbijene lopte. Međutim tad se aktivirao VAR koji je utvrdio da golman gostiju prilikom izvođenja kaznenog udarca nije bio na gol crti pa je domaćin dobio novu priliku što je iskoristio za promjenu izvođača vrativši se na pouzdanog Valentina Majstorovića koji je ponovno bio uspješan. Za šest od šest s bijele točke.

U 58. minuti Šimunović je pripremio šansu za Marina koji je s desetak metara loptu poslao visoko iznad gola.

Minutu kasnije u kaznenom prostoru domaćih Jurišić je povukao Grezdu, a sudac Pejin je ovaj put pokazao na bijelu točku u korist Šibenika. Siguran izvođač za goste je bio Antonio Marin.

Bristrić je u 63. minuti pobjegao obrani gostiju nakon čega je s desetak metara iskosa gađao suprotni kut, ali odličnom reakcijom Rogić je spasio svoja vrata. Pet minuta kasnije s ruba kaznenog prostora je isti kut gađao i Frigan, a lopta je prošla malo pored stative.

Marin je u šansi bio u 69. minuti kada je zaobišao Šubarića, no zatim je pogodio vanjski dio mreže nakon čega je pomoćni sudac signalizirao da je bio u zaleđu.

Blizu pogotka je u 78. minuti bio i Delić kada je gađao prvi kut sa 16 metara, ali Šubarić dobrom obranom čuva prednost svoje momčadi.

U 84. minuti Frigan je s lijeve strane idealno ubacio za Karricu, a njegov udarac glavom sa šest metara prolazi pokraj gola Šibenika. Isti igrač je u šansi i dvije minute kasnije, a sad je s ruba kaznenog prostora loptu poslao visoko iznad gola.

Sudačka nadoknada je ponudila šansu za goste kada nakon ubacivanja iz auta lopta dolazi do Bilića, a njegov udarac glavom pogađa ravno u Šubarića.

Posljednja prilika na susreta pripala je pak domaćima. Hodža je u 93. minuti proigrao Veljaču, a njegov udarac sa šest metara iskosa odlično brani Rogić.

Kolo se nastavlja sutra kada su na rasporedu dvoboji Istre 1961 i Lokomotive te Rijeke i Osijeka.

U prvom susretu 32. kola HT Prve lige od 18 sati u Kranjčevićevoj snage će odmjeriti Hrvatski dragovoljac i Šibenik. U njihova tri prethodna ovosezonska međusobna duela zabilježena su tri različita ishoda. Prvo su slavili Narančasti na domaćem terenu rezultatom 6:2, potom je u Zagrebu bilo 1:1, da bi posljednji duel odigran na Šubićevcu završio u korist Crnih s čak 0:5.

Domaćini u današnjem ogledu ne mogu računati na Vulikića i Veljaču koji su ozlijeđeni dok su gosti iz istog razloga bez Raka i Burguija, a Bačelić-Grgić i Jakoliš su još uvijek pod klupskog suspenzijom dok je Batarelo pomilovan, ali za danas ipak nije u kadru.

Trener Dragovoljca Dragan Tadić je u najavi utakmice za SN rekao: “To više nije Šibenik kojeg smo pobijedili prije dva mjeseca. Ako želimo uknjižiti tri boda moramo biti maksimalno motivirani i koncentrirani, bez opuštanja do zadnjeg sučeva zvižduka.”

Pomoćni trener Šibenika Miro Hrgović je za SD dodao: “Dobro smo radili, u odličnoj atmosferi. Kao da smo nakon pobjede nad Slavenom skinuli ogroman teret koji smo nosili na leđima. Vjerujem kako će u posljednjih pet kola Šibenik pružati sve bolje izvedbe.”

Glavni sudac utakmice je Tihomir Pejin iz Donjeg Miholjca kojem će asistirati Jerko Crnčić (Vrbovec), Željko Bučar (Duga Resa) i Ivana Martinčić (Koprivnica) dok će u VAR sobi biti Ivan Bebek (Rijeka) i Ivan Mihalj (Velika Gorica). Delegat susreta je Stipe Doljanin (Hrvace), a kontrolor suđenja Mauro Tomišić (Pazin).