‘Hrvatski’ napadački trojac Olimpije ponovo uspješan (VIDEO)

Twitter/NK Olimpija Ljubljana

Nekadašnji nogometaš zagrebačkog Dinama Endre Çekiçi, Luka Menalo, koji je u Ljubljani na posudbi iz hrvatskog prvaka te ‘sinjski dijamant’ Ante Vukušić ove sezone tvore slovensku verziju trojca Firmino-Salah-Mane. Protekli vikend je na redu za golove bio Albanac Çekiçi.

U Stožice je u nedjelju stigla skromna Sežana. Gostujuća obrana je izdržala tek četrnaest minuta, kad je Çekiçi majstorski zabio gol iz slobodnog udarca. Već u 33. minuti moglo je biti 2:0, ali taj isti igrač nije realizirao kazneni udarac. Svoju pogrešku, međutim, ubrzo je ispravio te u početku drugog poluvremena riješio bilo kakve dvojbe o pobjedniku. Njegov napadački partner Menalo još je čak dvaput pogodio vratnicu. S ovom pobjedom Zmajevi su zadržali dva boda prednosti ispred velikih rivala iz Maribora. Koliko nemoćna je bila Sežana može se razbrati i iz izjave trenera Almira Sulejmanovića koji je ipak pohvalio svoje momke i rekao kako su pokušavali sve do kraja te: “imali dvije do tri situacije gdje bi možda pogodili u okvir vrata pa bi možda zamirisalo po zgoditku”.

Slično uvjerljivi bili su dan prije nogometaši Maribora koji su s čak 4:1 svladali Domžale. Golovi Luke Zahovića, Roka Kronavetra (2x) te Rudija Požega Vancaša bili su dovoljni za slavlje na Ljudskom vrtu dok se Domžalčani suočavaju s crnom realnošću da je možda već prekasno za njihove europske ambicije, a zona ispadanja je međutim samo tri boda ispod njih.

U 17. kolu 1. SNL postignuto je čak 20 golova. Njih šest postigli su nogometaši Mure i Aluminija ispred prilično popunjenog stadiona u Murskoj Soboti. Derbi za treće mjesto pripao je gostima iz Kidričeva, ma da bi remi vjerojatno bio pošteniji rezultat. Domaćini su dvaput poveli (jednom direktnog iz kornera), kako bi gosti u crvenim dresovima izjednačili te preokrenuli utakmicu. Za Aluminij su golove postigli Slavonac Mihael Klepač, Dalmatinac Ante Živković te Hercegovac Nikola Leko.

Pod najljepši zgoditak kola potpisao se je veznjak Celja Žan Benedičič, a postigao ga je u Velenju. Tzv. šaleški derbi završio je bez pobjednika, gol za konačnih 3:3 dao je Dario Vizinger. Rudar tako još uvijek ostaje bez pobjede i sa sedam bodova na dnu ljestvice čeka zimsku pauzu.