Dinamo pogocima Gavranovića iz kornera svladao Hajduk (VIDEO)

U sjajnom derbiju igranom u 31. kolu na Poljudu pred 31 751 gledatelja, Dinamo je pogocima Marija Gavranovića iz kornera svladao Hajduk rezultatom 1:2. Sjajan pogodak za domaće je postigao Mijo Caktaš iz slobodnog udarca.

Utakmica je započela ispitivanjem snaga, pa je očito bilo suđeno da prvi pogoci padnu iz prekida. Dinamo je poveo u 14. minuti, nakon slabije reakcije Hajdukove obrane lopta stiže do Gavranovića koji zabija za 0:1.

Hajduk je uzvratio 11 minuta kasnije. Ademi je srušio Gyurcsa, a sjajan pogodak iz slobodnog udarca postigao je Mijo Caktaš, njegov već šesti pogodak od kako se vratio na Poljud ove zime.

Dinamov pogodak probudio je Hajdukovce, koji su nakon toga igrali sve bolje. Najveću prigodu za preokret ‘bijeli’ su imali u 33. minuti, kada je Adam Gyurcso sve iznenadio udarcem, a lopta je završila na vratnici. U drugo poluvrijeme puno je bolje ušao Hajduk. Dvije velike prigode imala je domaća momčad u prvim minutama, ali je Dominik Livaković dobro obranio udarce Futacsa i Saida, te ostavio Dinamo u životu.

Dinamo je do pogotka za tri boda stigao u 59. minuti, opet nakon kornera. Ubacio je Ćorić, Said loše reagirao, a Mario Gavranović postiže 13. prvenstveni pogodak.

U nastavku treba izdvojiti još dvije prilike Gyurcsa, jednu mu je zaustavio Livaković, a drugoj se isprečila greda. Veliku prigodu imao je Hajduk nakon kornera i preko Nižića, ali je lopta otišla tik pored stative.

Dinamo se ovom pobjedom vratio na osam bodova prednosti ispred drugoplasiranog Hajduka, te vjerojatno osigurao naslov prvaka.

S početkom u 17 sati na Poljudu će Hajduk i Dinamo, u okviru 31. kola Hrvatski Telekom Prve lige, odigrati 111. najveći derbi hrvatskog nogometa i sporta općenito, otkad je samostalne RH.

Ulog dugo nije bio veći u derbijima najvećih hrvatskih klubova, stadion je u Splitu rasprodan, te nas vjerojatno očekuje jedna od onih utakmica o kojoj će se još dugo pričati (ma kako ona završila).

Biti će ovo dakle 83. put da se u okviru 1.HNL sastaju Hajduk i Dinamo, a s 37 pobjeda uspješniji su u međusobnim okršajima Modri. Hajduk je slavio u 24 susreta, dok je 21 utakmica okončana bez pobjednika.

41. će ovo biti HNL utakmica Hajduka i Dinama na Poljudu, gdje Hajduk ima 18 pobjeda, a Dinamo 9. Posljednji put na Poljudu Dinamo je slavio u prosincu 2016. godine pogotkom Soudanija u 93. minuti utakmice.

U aktualnoj sezoni prvo smo svjedočili 3-1 pobjedi Dinama na Maksimiru u okviru 4. kola, zatim su ova dva suparnika u 13. kolu odigranom na Poljudu odigrala neriješenih 2-2, dok je u susretu 22. kola Hajduk pogotkom Ohandze slavio s minimalnih 0-1 na Maksimiru.

Sudac današnjeg derbija je Mario Zebec, kojem će to biti četvrti put da dijeli pravdu na utakmicama Hajduka i Dinama. U tri do sada odigrana susreta na kojima je Zebec bio glavni čovjek u crnom Dinamo je upisao sve tri pobjede. Pomoćnici Zebecu biti će Borut Križarić i Dalibor Conjar, a dodatni suci na utakmici su Igor Pajač i Dario Bel.

Treneri Željko Kopić i Nikola Jurčević na travnjak su se odlučili poslati sljedeće sastave: