Dinamo slavio u derbiju (VIDEO)

U derbi susretu 14. kola Hrvatski Telekom Prve lige Dinamo je na Maksimiru pred 8.556 gledatelja nakon preokreta slavio protiv Rijeke rezultatom 3:1 (1:1). Strijelci za domaćina su bili Moro i dvostruki Soudani dok je za goste poentirao Acosty. Rijeka je tako došlo do trećeg prvenstvenog poraza u nizu.

Plavi su pak na prvenstvenoj ljestvici povećali prednost pred Rijekom na devet bodova razlike, a Osijek i Hajduk će imati priliku preskočiti momčad s Rujevice koja je trenutno na drugom mjestu ljestvice.

Rijeka je u vodstvo došla u 9. minuti kada je brzu akciju po desnoj strani zaključio Acosty. Prvi pomoćni sudac Borut Križarić je prvotno pokazao da se radilo o zaleđu no nakon konzultacija sa glavnim sucem Igorom Pajačem promijenio je odluku.

Dinamo je do izjednačenja mogao doći u 21. minuti kada je Gojak u kaznenom prostoru pronašao Olma čiji udarac je u posljednji trenutak blokirao Punčec.

Ono što nije pošlo za nogom Španjolcu u 29. minuti je uspjelo Moru. Udarac Ademija je obranio Sluga, a na odbijenu loptu je natrčao mladi hrvatski reprezentativac te je s vrha šesnaesterca poslao u mrežu za svoj treći prvenstveni pogodak u sezoni.

Nakon pogotka zbog prigovora je isključen pomoćnik sportskog direktora Rijeke Ivan Mance. Sporno je bilo izvođenje auta Soudanija neposredno prije izjdednačujućeg gola.

Dinamo je do vodstva mogao doći u 37. minuti kada je Moro uposlio Soudanija koji izlaze sam ispred Sluge, ali vratar gostiju izlazi kao pobjednik tog duela.

Plavi su do preokreta došli u 49. minuti. Nakon udarca iz kuta Rrahmani je na pet metara pronašao usamljenog Soudanija koji poluškaricama zabija pogodak.

Rijeka je potom opasno zaprijetila u 62. minuti preko Gorgona čiji udarac iz slobodnog udarca sa oko 35 metara udaljenosti brani Livaković.

Dinamo je utakmicu riješio u 79. minuti novim pogotkom Soudanija, ukupno 10. u aktualnoj prvenstvenoj sezoni. Tom prilikom asistenciju je upisao Olmo nakon što je oduzeo loptu Mavriasu.

Današnji program HT Prve lige će se zaključiti večeras kada se od 19 sati u Gradskom vrtu sastaju Osijek i Lokomotiva.

Pogotke vam donosi aplikacija TVIZZY.

Od 15 sati na Maksimiru počinje derbi susret 14. kola Hrvatski Telekom Prve lige u kojem će snage odmjeriti dvije vodeće momčadi na ljestvici, Dinamo i Rijeka.

Plavi su u posljednja dva susreta, u kojim su igrali protiv Osijeka i Hajduka, upisali dva neriješena ishoda dok je Rijeka u istom razdoblju poražena od Istre 1961 i Osijeka pa tako za Dinamom trenutno zaostaje šest bodova.

Prvi ovosezonski prvenstveni sraz ove dvije momčadi koji je odigran na Rujevici završen je slavljem Dinama rezultatom 0:2, a dvostruki strijelac je bio sad već bivši igrač Plavih Junior Fernandes. Gosti na pobjedu u Maksimiru čekaju od srpnja 2010. godine.

U današnjem susretu domaćini zbog žutih kartona ne mogu računati na Stojanovića dok su zbog ozljeda van kadra Matel, Fiolić i Antolić. Kek je pak sastav složio bez Mišića i Vešovića koji imaju žuticu, zbog ozljede na raspolaganju nije Elez dok je Heber na klupi, Matei je na ledu zbog navodnog odbijanja smanjenja ugovora, a Gavranović nije u konkurenciji za susret iako su prema pisanju Novog lista pregledi pokazali da je spreman.