Rijeka i Hajduk remizirali u posljednjem susretu trećeg kola (VIDEO)

U posljednjem susretu trećeg kola HT Prve Lige Rijeka i Hajduk su, pred 7 122 gledatelja na Rujevici, odigrali neriješenih 1:1 (0-0). Strijelac za Rijeku bio je Jakov Puljić, dok je za Hajduk pogodio Mijo Caktaš.

Bolja je bila Rijeka bila cijeli susret, a u 19. minuti dočekali su prvu prigodu. Povratnu je loptu Kvržić poslao za Puljića, a njegov udarac odbio se od Mikulića te prošao malo pokraj stative. U 37. minuti pokušao je Gorgon, ali je i njegov udarac otišao pored gola. U 40. minuti veliku je prigodu promašio Heber koji nije dobro zahvatio loptu.

Velikom prigodom Rijeka je započela i drugo poluvrijeme. Kvržić je proigrao Gorgona koji izlazi sam na vrata Hajduka, no Josip Posavec brani njegov pokušaj. U 62. minuti Rijeka je povela. Najprije je prigodu imao Acosty, loše je reagirala obrana Hajduka, da bi akciju pogotkom završio Jakov Puljić.

Hajduk je do izjednačenja stigao u 87. minuti. Župarić je srušio Saida, a Mijo Caktaš bio je precizan s bijele točke. Na teren su bacane i stolice kako bi se pokušao omesti izvođač, no Caktaš je bio miran.

Rijeci je ovo sedmi bod u trećem kolu, a Hajduk ima dva.

Posljednji susret programa 3. kola Hrvatski Telekom Prve lige igra se s početkom u 21 sat na Rujevici gdje Rijeka dočekuje Hajduk u 150. Jadranskom derbiju.

Dva jadranska kluba tijekom tjedna su imala europske obveze koje su odradili pristojno. Rijeka je u Norveškoj remizirala (1-1) sa Sarpsborgom, dok je Hajduk na Poljudu odigrao susret bez pogodaka protiv rumunjskog FCSB-a.

U prvenstvo su ove dvije momčadi ušle u potpunosti različito, Rijeka na kontu ima 6 osvojenih bodova iz dvije domaće utakmice protiv Gorice (2-0) i Intera (4-0). Hajduk je pak u prvom kolu poražen na gostovanju kod Osijeka (4-1), dok je u drugom kolu odigrao neriješenih 1-1 s Lokomotivom na Poljudu.

Glavni sudac susreta je Igor Pajač iz Zeline, pomoćnici su mu Miro Grgić iz Osijeka i Nikola Kečkiš iz Virovitice. Prvi dodatni pomoćni sudac je Dalibor Mlakar iz Zagreba, drugi dodatni pomoćni Marko Matoc iz Zaprešića.

Treneri Matjaž Kek i Željko Kopić na travnjak su se odlučili poslati sljedeće sastave: