Inter preokrenuo zaostatak od dva pogotka i slavio protiv Lokomotive (VIDEO)

Na blatnjavom travnjaku stadiona u Kranjčevićevoj ulici Inter je velikim preokretom porazio Lokomotivu te rezultatom 2-3 (2-0) ostvario prvu pobjedu u nastavku prvenstva.

Golijada na stadionu u Kranjčevićevoj ulici otvorena je pogotkom Denisa Kolingera u 13. minuti, kojem je to drugi put ove sezone da se upisuje na listu strijelaca.

Na 2-0 povisio je Krstanović u 42. minuti nakon lijepe akcije domaćih. 35-godišnjaku je to treći ovosezonski pogodak.

Inter je dvije velike prilike za izjednačenje imao preko Vukčevića, no 24-godišnji Crnogorac nije bio dovoljno koncentriran. Do smanjenja vodstva gosti ipak stižu do kraja prvog dijela. U 44. minuti Bosec je uspio probidi lijevu stranu Lokomotivine obrane, ubacio u sredinu gdje je lopta u ruku pogodila Gordana Barića. Glavni sudac susreta Duje Strukan pokazao je na bijelu točku s koje je siguran izvođač bio Komnen Andrić.

U drugom dijelu Inter je stigao do potpunog preokreta. Prvo je u 62. minuti Komnen Andrić postigao svoj šesti prvenstveni pogodak za 2-2.

U 73. minuti utakmice drugi pomoćnik Hrvoje Radić doživio je izgleda totalno pomračenje. Poništio je pogodak Mamića zbog zaleđa…

Konačnih 2-3 postavio je Datković proslijedivši loptu u vlastitu mrežu u 79. minuti.

Do izjednačenja je momčad Gorana Tomića mogla stići u 90. minuti utakmice, no gostujući vratar Mrmić brani udarac Majera, a Kolinger odbijanac šalje daleko od protivničkih vrata.

Inter je tako stigao do prve pobjede u nastavku sezone kojom je stigao do 31 osvojenog boda koliko s utakmicom manje ima i petoplasirani Slaven, dok je Lokomotiva ostala na 27, tri više od Istre 1961.

U sljedećem kolu Inter dočekuj Istru u Zaprešiću, a Lokomotiva gostuje u Vinkovcima kod Cibalije.

Lokomotiva i zaprešićki Inter susretom na stadionu u Kranjčevićevoj ulici s početkom u 15 sati otvoriti će program drugog dana 26. kola Hrvatski Telekom Prve lige.

Riječ je o okršaju 7. i 6. momčadi na prvenstvenoj ljestvici koje dijeli jedan bod razlike (u korist Intera). Oba kluba tijekom tjedna su imala obveze, Lokomotiva polufinalni kup okršaj s Hajdukom, a Zaprešićani su odigrali odgođeni ligaški susret s Osijekom u Osijeku (1-1).

>> Hajduk se plasirao u finale Kupa nakon jedanaesteraca protiv Lokomotive (VIDEO)

>> Osijeku samo bod protiv Inter Zaprešića (VIDEO)

U okviru 1. HNL Lokomotivi i Interu će ovo biti jubilarni 20. okršaj, a u dosadašnjim utakmicama izrazito je uspješniji Div iz predgrađa. Inter je nad današnjim suparnicima ukupno upisao 10 pobjeda i četiri puta remizirao, dok je Lokomotiva slavila u njih 5. Ipak, u aktualnoj sezoni momčad Samira Toplaka ne zna za pobjedu nad Lokosima. U 8. je kolu Lokomotiva slavila s visokih 3-0 u Zagrebu, a u 17. kolu odigranom u Zaprešiću ove su dvije momčadi odigrale neriješnih 1-1.

Suci današnje utakmice su Duje Strukan iz Splita u ulozi glavno, Goran Perica iz Šibenika prvog pomoćnog, a Hrvoje Radić drugog.

Treneri Goran TomićSamir Toplak na travnjak su se odlučili poslati sljedeće sastave: