Inter preokretom stigao do slavlja nad Istrom u Zaprešiću (VIDEO)

U prvoj utakmici programa 25. kola Hrvatski Telekom Prve lige Inter je pred 360 gledatelja u Zaprešiću rezultatom 3-1 (1-1) svladao Istru i tako stigao do sedme prvenstvene pobjede u sezoni.

Prvi su ozbiljnije zaprijetili domaći, no udarac Čuline išao je ravno u Čondrića koji je bio siguran.

Istra do rezultatske prednosti stiže u 30. minuti. Galilea je oduzeo loptu i nakon vrlo dobrog izlaska dodao u prostor za Daniela Ndija, 23-godišnji Kamerunac s nekih 11 metara mirno vanjskim dijelom stopala šalje loptu pored nemoćnog Matkovića za svoj drugi pogodak u aktualnoj sezoni.

Inter do izjednačenja stiže prekrasnim pogotkom Serderova u 41. minuti. Bosec je ubacio s desne strane domaćeg napada, a 25-godišnji Rus s nekih 14 metara volejem šalje loptu iza leđa Čondrića za svoj treći pogodak u sedmom nastupu za Inter.

Rezultatom 1-1 okončano je prvo poluvrijeme, a drugi dio utakmice ostat će zasad nepoznanica jer zbog tehničkih problema nisu radili programi Arena sporta.

Sve što znamo jest da je Inter u konačnici stigao do pobjede i to golovima Ivana Mamuta u 80. minuti i drugim pogotkom Serdera Serderova, koji je bio strijelac u trećoj minuti sudačke nadoknade. Također, Istra je od 89. minute zbog drugog žutog kartona za strijelca Ndija igrala s igračem manje.

Inter je tako stigao do vrlo važne pobjede kojom je vjerojatno napravio velik korak ka izbjegavanju pozicije koja vodi u doigravanje za ostanak u prvoligaškom društvu.

Inter u sljedećem kolu gostuje kod Dinama na Maksimiru, dok je Istra domaćin Hajduku na Aldo Drosini.

Program 25. kola nastavlja se sutra utakmicama Lokomotive i Slaven Belupa (15h) te Hajduka i Rudeša na Poljudu (17:30h).

U Zaprešiću se danas u okviru 25. kola Hrvatski Telekom Prve lige sastaju domaćin Inter i puslki prvoligaš Istra 1961. Prvi susret kola nakon kojeg slijedi jednotjedna reprezentativna stanka počinje u 18 sati.

Dvoboj je ovo koji bi mogao značajnije odrediti borbu današnjih suparnika u izbjegavanju mjesta koje vodi u doigravanje za ostanak u prvoligaškom društvu.

Inter u sraz ulazi potresen porazom od Rudeša u prošlom kolu, no s četiri boda prednosti pred devetoplasiranom Istrom, koja je posljednju prvoligašku pobjedu upisala u prosincu prošle godine kada je u okviru 18. kola s minimalnih 1-0 svladala Rudeš. Svakako vrijedi spomenuti da je na klupi Istre u prošlotjednom 0-3 domaćem porazu od Gorice na trenerskoj poziciji debitirao Igor Cvitanović, te da se u gostujućim redovima nadaju da će se famozni zalet nakon postavljanja novog trenerskog imena manifestirati baš u današnjem, veoma važnom, susretu.

Što se međusobnih prvoligaških okršaja tiče, današnja utakmica bit će jubilarna 30. međusobna za Inter i Istru, a omjer je izjednačen. U dosadašnjih 29 odigranih po 11 pobjeda imaju jedni i drugi, a 7 utakmica okončano je bez pobjednika.

Isti je slučaj i u aktualnoj sezoni, u dvije do sada odigrane međusobne utakmice Istra je u 7. kolu rezultatom 1-2 slavila u Zaprešiću, a Inter je 0-2 slavljem u 16. kolu napustio Pulu.

Glavni sudac utakmice je Damir Batinić iz Osijeka, a pomoćnici će mu biti Goran Pataki iz Đakova i Miro Grgić iz Osijeka.

Treneri Samir Toplak i Igor Cvitanović na travnjak su se odlučili poslati sljedeće sastave: