Inter s lakoćom do finala protiv Seville

Grafika: UEFA

Inter se pridružio Sevilli u finalu Europske lige koje će se održati u petak na RheinEnergieStadionu u Kölnu. Klub iz Milana se u polufinalu odigranom u Düsseldorfu lako obračunao sa Šahtarom iz Donjecka te su slavili s čak 5:0 (1:0). Strijelci za Nerazzurre su bili Lautaro Martinez i Romel Lukaku koji su postigli po dva pogotka te Danilo D’Ambrosio. Dobru rolu za pobjedničku momčad upisao je i hrvatski reprezentativac Marcelo Brozović koji se u igri zadržao do 85. minute, a za to vrijeme je upisao i asistenciju.

Inter je do prednosti došao već u 19. minuti kada je nakon ubačaja Barelle s desne strane glavom loptu u mrežu proslijedio Martinez. Uslijedio je period tvrde igre bez velikih šansi, a potom je veliku priliku za izjednačenje u 62. minuti propustio realizirati Moraes kojem u situaciji 1 na 1 udarac brani Handanovič.

Talijanska momčad je prednost povećala u 64. minuti kada je nakon ubačaja iz kuta Brozovića najviši na pet metara bio D’Ambrosio koji je glavom poslao loptu iza leđa Pjatova. Novi gol Intera uslijedio je u 74. minuti kada je akciju oduzimanjem lopte pokrenuo Brozović, a dovršio ju je Martinez koji preciznim udarcem sa 17 metara šalje loptu uz vratnicu.

Na 4:0 je četiri minute kasnije povećao Lukaku kojeg je idealno poslužio Martinez, a on rutinski s deset metara iskosa šalje loptu u mrežu. Ovo je već deseta utakmica u nizu u Europskoj ligi u kojoj se belgijski napadač upisao u strijelce. Isti igrač je u 83. minuti postavio konačan ishod utakmice nakon što se s lakoćom oslobodio Khocholave te je gotovo s identičnog mjesta i na sličan način ponovno matirao Pjatova.

Inter će se tako u petak boriti za svoj četvrti naslov pobjednika Europske lige odnosno Kupa UEFA, prvi nakon 1998. godine dok će Sevilla tražiti svoj šesti trofej u ovom natjecanju.