Inter uz dva pogotka Mamuta svladao Lokomotivu, Kastrati ponovno strijelac (VIDEO)

U prvom susretu programa 10. kola Hrvatski Telekom Prve lige Inter je rezultatom 2-1 (1-1) svladao Lokomotivu. Dvostruki strijelac za domaće bio je Ivan Mamut, dok je za goste protivničku mrežu (ponovno) tresao Lirim Kastrati, trenutno najbolji strijelac prvenstva.

Tijekom prvih 45 minuta nismo gledali pretjerano sadržajan nogomet, no ipak su postignuta dva pogotka.

U vodstvo su gosti stigli već u 14. minuti kada je loptu u mrežu, na asistenciju Uzunija, pospremio Lirim Kastrati. 19-godišnjem Kosovaru to je čak šesti pogodak u četiri posljednja kola, te je sada s ukupno sedam vodeći strijelac HT Prve lige.

Domaći do izjednačenja stižu u 20. minuti, kada je Ivan Mamut dalekometnim udarcem iz prekida svladao Ivu Grbića koji je vrlo loše reagirao na ovaj pokušaj. 21-godišnjem Mamutu ovo je drugi pogodak u prvenstvu, ukupno treći u dresu Intera za kojeg je nastupao i u sezoni 2016/2017.

Prilikama siromašno poluvrijeme okončano je vrlo dobrom situacijom za Inter, no na ubačaj s lijeve strane domaćeg napada u mrežu s nekoliko metara nije uspio pospremiti Tomislav Haramustek.

Prvu situaciju u drugom dijelu bilježimo u 63. minuti kada je Karlo Muhar zapucao s nekih 18 metara, njegov udarac pogodio je vanjski dio mreže Grbićevih vrata.

Nešto bolji period igre Inter je minutu poslije kapitalizirao pogotkom. Nakon lijepe akcije na desnoj strani domaćeg napada Matej Vuk puca, Grbić ponovno loše reagira, odbijenu loptu u praznu mrežu za 2-1 posprema Ivan Mamut.

U 71. je Lecjaks ubacio s lijeve strane Lokomotivinog napada, loptu okrenut leđima prima Radonjić i iz okreta vrlo dobro puca, no Matković je siguran.

Lokomotiva je u posljednjih 20 minuta snažno pritisnula Inter, te bila u potpunosti dominantna na travnjaku. U 74. bilježimo vrlo dobar pokušaj Krstanovića nakon prekida, no Matković nogama i to uspješno odbija i čuva svoju mrežu.

Prostor koji je bi ostao iza leđa gostiju u 79. minuti je dalekometnim udarcem pokušao iskoristiti dvostruki strijelac Mamut, no ovaj njegov pokušaj (uz ponovno dosta problema) Grbić ipak je uspio obraniti.

U 83. Ivanušec je pucao s nekih 20 metara, u nastavku vrlo dobri Matković obranio je i taj pokušaj.

Inter je blizu pogotku bio u 88. minuti kada je Igor Postonjski iz slobodnog udarca s nekih 18 metara pogodio gredu.

Do kraja susreta (uz 4 minute sudačke nadoknade) momčad Gorana Tomića nije kreirala nijednu ozbiljnu situaciju pred vratima Matkovića, te tako Inter u konačnici upisuje treću pobjedu u sezoni i stiže do 10 bodova na kontu. Lokomotiva je ostala na 19 osvojenih bodova, te je uoči nedjeljnog okršaja Hajduka i Osijeka i dalje druga momčad HT Prve lige.

Inter u sljedećem kolu dočekuje Rijeku, dok će Lokomotiva na stadionu u Kranjčevićevoj ulici biti domaćin Hajduku. Program 10. kola nastavlja se sutra kada će Gorica s početkom u 15 sati dočekati Rijeku, te u 19 sati u Koprivnici Farmaceuti dočekati Istru 1961.

Susretom Intera i Lokomotive, s početkom u 18 sati, danas se u Zaprešiću otvara program 10. kola Hrvatski Telekom Prve lige, ujedno i drugi krug ligaškog natjecanja.

Suparnici današnji okršaj dočekuju u potpuno različitim raspoloženjima. Inter je u nizu od četiri poraza, protiv Dia iz predgrađa u prethodna su četiri kola po tri boda upisivali Slaven Belupo (2-1), Istra 1961 (1-2), Dinamo (5-2) i Osijek (0-3).

Lokomotiva je s druge strane, nakon poraza od Dinama (1-0) i Osijeka (2-1), upisla tri slavlja u nizu. Momčad Gorana Tomića bila je redom rezultatski bolja od Farmaceuta (2-5), Rijeke (2-0) i Gorice (0-3). Osim same momčadi u odličnoj je formi i 19-godišnji krilni napadač Lirim Kastrati, koji je u posljednje tri utakmice postigao pet pogodaka, te s ukupnih šest na kontu dijeli mjesto najboljeg ligaškog strijelca s Lukaszom Zwolinskim, Ramonom Mierezom i Komnenom Andrićem.

Domaće ni u ovom susretu s klupe neće voditi Samir Toplak, koji još uvijek odrađuje jednomjesečnu kaznu zarađenu zbog isključenja u Koprivnici 08. rujna.

Glavni sudac prvog susreta 10. kola HT Prve lige je Marin Vidulin iz Kanfanara, a pomoćnici su mu Robi Kezele iz Rijeke i Alen Jakšić iz Solina.

Treneri Branko Lađević i Goran Tomić na travnjak su se odlučili poslati sljedeće sastave: