Istra 1961 iz kaznenih udaraca osvojila tri boda protiv Lokomotive (VIDEO)

Istra 1961 je došla do svoje četvrte ovosezonske prvenstvene pobjede. U 14. kolu HT Prve lige na kišom okupanoj Aldo Drosini slavili su protiv Lokomotive rezultatom 2:1 (1:1). Domaćini su do oba pogotka došli nakon udaraca s 11 metara. Prvo je Ivan Nevistić nakon obrane udarca Hassane Bandea sam nespretno poslao loptu u mrežu, a potom je siguran s bijele točke bio Dion Drena Beljo. U međuvremenu je za privremeno izjednačenje gostiju poentirao Marko Dabro.

Prvu priliku na susretu imali su gosti u 4. minuti kada je Milićević uputio snažan udarac s dvadesetak metara u donji desni kut Lučićeva gola, ali vratar Istre odličnom paradom spašava svoju vrata.

U 7. minuti Hujber je uputio ubačaj u šesnaesterac gostiju, a lopta tom prilikom pogađa u ruku neopreznog Cokaja te je sudac Pajač opravdano pokazao na bijelu točku. Bio je to prvi kazneni udarac dosuđen za Istru u aktualnoj sezoni. Odgovornost je preuzeo Bande, a na njegovom pokušaj bio je Nevistić, no nakon početne obrane ipak je na koncu loptu nespretno odbio iza gol linije tako da je u zapisnik uvedeno da je domaćin poveo autogolom.

Već u 15. minuti Lokomotiva dolazi do izjednačenja. Nakon ubačaja Milićevića s lijeve strane Kulenović u petercu nije uspio uputiti udarac, no isto je za nogom prošlo Aliyuu, a lopta se od bloka odbija do usamljenog Dabre kojem nije bilo teško do svog već sedmog ovosezonskog gola.

Samo tri minute kasnije Bande je uposlio Lisicu koji je pucao s desetak metara, no jako dobrom intervencijom iskazao se Nevistić koji je odbio loptu u korner. Nakon ubačaja iz kuta lopta se odbija do Perkovića koji je pucao iz okreta, a novi dobru intervenciju upisao je golman Lokomotive.

Novu priliku čekali smo sve do posljednje minute prvog dijela kada je Lisica oduzeo loptu Milićeviću te ju je proslijedio do Mlinara, a on je odlično u priliku izbacio Hujbera čiji udarac s desetak metara odlazi iznad vratnice.

Drugo poluvrijeme počelo je šansom Lokomotive. Kuelnović je u 50. minuti uputio loptu u prostor za Goričana koji je pobjegao obrani Istre te je sa 17 metara pokušao lobom svladati Lučića, uspio je prebaciti golmana, no ne i pogoditi okvir gola.

Domaćini uzvraćaju dvije minute kasnije preko Mahmouda koji je s ruba kaznenog prostora snažno pucao, no Nevistić odbija loptu u korner. Nakon kombinacije iz kornera Aliyu je prvo rukom igrao u šesnaestercu, a nakon toga je napravio i prekršaj nad Perkovićem tako da je sudac Pajač dosudio još jedan kazneni udarac za Zeleno-žute. Ovaj put je izvođač bio Beljo koji je sigurno poslao Nevistića u jednu, a loptu u drugu stranu za novo vodstvo Istre.

U 55. minuti Mahmoud je na desnoj strani napada dobro proigrao Lisicu koji je s pet metara iskosa poslao loptu preko gola.

Nakon lošeg ispucavanje Nevistića u 63. minuti Lisica se sjurio prema golu Lokomotive nakon čega je povratnom loptom tražio Belju, no on u petercu nije uspio zahvatiti loptu i poslati je u gol.

Lokomotiva je blizu izjednačenja bila u 70. minuti kada je Kulenović pucao s desetak metara, a Lučić je nogom ipak uspio prebaciti loptu preko grede.

Lisica je ponovno u akciji u 73. minuti kada je proigrao Bandea, a njegov udarac s 12 metara Nevistić odlično brani. U nastavku akciji lopta se odbija do Belje te i njegov udarac vratar Lokomotive uspijeva svladati nakon čega je pomoćni sudac signalizirao zaleđe napadača Istre.

U drugoj minuti sudačke nadoknade Cipetić je s desne strane uputio oštar ubačaj u šesnaesterac, ali Mersinaj na drugoj stativi nije uspio doći do lopte. Bila je to posljednja šansa da gosti dođu do boda.

Šibenik – Rijeka 7.11. 17:30h

U sklopu 14. kola HT Prve lige od 18 sati na stadionu Aldo Drosina u Puli počinje susret Istre 1961 i Lokomotive. Njihov prvi međusobni ovosezonski sraz odigran u Kranjčevićevoj pripao je klubu s Kajzerice koji je slavio s uvjerljivih 4:0.

Domaćini u današnjem ogledu ne mogu računati na kartoniranog Silvu dok su gosti iz istog razloga bez Kačavende.

Trener Zeleno-žutih Gonzalo Garcija je u najavi sraza izjavio: “U mojim očima, Lokomotiva je za nas težak protivnik. Jaka su ekipa, imaju žestoke igrače i dinamičnu igru, mogu biti opasni u bilo kojem trenutku. Trebat ćemo biti vrlo koncentrirani svih 90 minuta, zadržati svoju ideju i uzeti tri boda. Napokon mogu reći da je ekipa uigrana i da imamo tim, mislim da će ovo biti vrlo zanimljiva utakmica i nadam se da će gledatelji uživati.”

Strateg Lokomotive Silvijo Čabraja je dodao: “Nema lakih gostovanja u ligi. Iako smo u prvom dvoboju pobijedili Istru s visokih 4:0 u Zagrebu, ne smijemo se zavaravati da nas očekuje laka utakmica. Istra se dodatno pojačala kvalitetnim igračima, a nošeni optimizmom zbog osvojenog velikog boda protiv Dinama proteklog vikenda, sigurno će biti još opasniji. No mi smo u dobroj formi, dobro igramo, i vjerujem ukoliko odigramo na svom nivou, te realiziramo svoje prilike, tada ćemo ostvariti i pozitivan rezultat te osvojiti bodove.”

Glavni sudac utakmice je Igor Pajač iz Sv. Ivana Zeline kojem će asistirati Bojan Zobenica (Velika Gorica), Vedran Đurak (Stupno) i Tino Krečak (Velika Gorica) dok će u VAR sobi biti Mario Zebec (Cestica) i Robi Kezele (Rijeka). Delegat susreta je Stjepan Žugaj iz Velike Gorice, a suce će nadgledati Dalibor Conjar iz Osijeka.