Istra 1961 pobjedom nad Oriolikom izborila polufinale kupa (VIDEO)

Istra 1961 se pridružila Rijeci i Dinamu u polufinalu Hrvatskog nogometnog kupa. Zeleno-žuti su na gostovanju kod trećeligaša Oriolika iz Oriovca upisali pobjedu rezultatom 0:3 (0:0), a dvostruki strijelac na utakmici bio je japanski napadač Taichi Hara dok je vlastitu mrežu zatresao Mario Živatović.

Izabranici Danijela Jumića već znaju i suparnika u polufinalu, bit će to regionalni rival Rijeka, a dvoboj će se igrati 7., 14. ili 28. travnja na stadionu Aldo Drosina u Puli.

Domaćini su bolje otvorili susret te su veliku priliku za vodstvo propustili u 6. minuti kada nakon pogreške gostujuće obrane lopta dolazi do Batala, ali njegov udarac iz odlične pozicije obranom zaustavlja vratar Ondoa.

Samo tri minute kasnije nakon brze akcije po lijevoj strani Jurić je uputio povratnu loptu koja dolazi do Marušića, a on s desetak metara puca poviš grede. Bila je to još jedna velika šansa za Oriolik da dođe do ranog vodstva.

Istra 1961 je uzvratila u 11. minuti kada nakon udarca iz kuta glavom puca Guzina, no to je bio lagan zadatak za golmana domaćih Hercega. Dvije minute kasnije Špoljarić je povratnom loptom pokušao asistirati za Guzinu, no nije uputio dovoljno precizno dodavanje.

Blagojević je u 18. minuti snažno pucao iz slobodnog udarca s oko 35 metara, a vratar Herceg je uz male poteškoće uspio ukrotiti njegov pokušaj.

Istra prijeti i u 22. minuti kada je Lisica na prvoj stativi pronašao Špoljarića, ali on je loše pucao te nije pogodio okvir gola.

Iz slobodnog udarca s oko 25 metara iskosa je u 30. minuti dobro pucao i Levitt međutim lopta prolazi malo pokraj stative.

Oriolik je u dobroj situaciji bio u 32. minuti kada je nakon ubačaja iz slobodnog udarca loptu u šesnaestercu primio Marušić, no nije uspio uputiti udarac prema golu Zeleno-žutih.

U 35. minuti Vojković ubačajem s lijeve strane pronalazi Guzinu koji glavom sa šest metara šalje loptu preko gola domaćih. Četiri minute kasnije Lončar je pokušao lobom matirati vratara Hercega, no ni on ne pogađa okvir gola.

Početkom drugog poluvremena strateg gostiju Danijel Jumić odlučio je u igru uvesti primarne napadačke opcije – Gržana, Haru i Bandea, a u svlačionici su ostali Vojković, Špoljarić i Guzina.

Gosti su prvu priliku u nastavku imali u 52. minuti kada je Lončar uposlio Haru, a njegov udarac iz blizine brani Herceg.

Promjene u poluvremenu gostima su se isplatile u 60. minuti kada je Levitt u situaciji 1 na 1 s vratarom Hercegom izbacio Haru, a on je mirno poslao loptu u mrežu.

U 66. minuti Batalo je na rubu šesnaesterca pronašao Stahovića, no njegov udarac nije napravio veće probleme za vratara Istre.

Dvije minute kasnije na drugoj strani terena Blagojević je iz slobodnog udarca pogodio vanjski dio mreže.

Gržan je u 84. minuti udarcem pored stative okončao akciju u kojoj su mu priliku pripremili Levitt i Vuk.

Istra 1961 je pitanje pobjednika riješila u 87. minuti kada se ponovno u strijelce upisao Hara. Primio je loptu na rubu kaznenog prostora, a onda se pored dva igrača domaćih izborio za udarac kojim je matirao Hercega.

Konačni rezultat susreta je u sudačkoj nadoknadi postavio Mario Živatović koji je u vlastitu mrežu skrenuo dodavanje koje je uputio Hara.