Istra 1961 se pobjedom nad Varaždinom probila na četvrtu poziciju

Istra 1961 je drugo kolo u nizu slavila na Aldo Drosini. Nakon Hajduka u 20. kolu SuperSport HNL svladali su Varaždin rezultatom 2:1 (1:0). Pogodak vrijedan tri boda je u 89. minuti nakon kombinacije iz kornera zabio Dario Marešić te je tako svoju momčad odveo do sedme ovosezonske pobjede kojom su skočili na četvrto mjesto ljestvice.

Domaćini su već u 5. minuti imali šansu doći do vodstva, no Zelenika je obranio udarac Ante Ercega iz kaznenog udarca. U 42. minuti za Zeleno-žute ipak zabija Einar Galilea, a ta prednost je vrijedila do 57. minute kada je za Varaždina strijelac bio Fran Brodić.

Momčad Gonzala Garcije se s ovom pobjedom bodovno poravnala s Varaždinom i Slaven Belupo, svi imaju po 27 bodova, s tim da su Farmaceuti i Istra 1961 odigrali po utakmicu manje.

Zeleno-žuti su do gola mogli doći već u 5. minuti susreta, no udarac Ercega iz kaznenog udarac obranio je Zelenika. Prethodno je Pellumbi u šesnaestercu napravio prekršaj nad Perkovićem.

Da na odmor ipak odu s prednosti pobrinuo se Galilea koji je u 42. minuti nakon ubačaja iz kuta iskoristio gužvu u kaznenom prostoru te je efektnim udarcem s desetak metara zatresao mrežu Varaždina. Španjolski stoper je bio strijelac i u ogledu s Hajdukom kada je također zabio nakon kornera.

Gosti su u 57. minuti odigrali akciju u tri poteza koja im je donijela izjednačenja. Ubačaj Kolarića s desne strane je za Brodića spustio Elezi, a napadač Varaždina je preciznim udarcem s desetak metara pronašao put do gola.

Nastavak pozitivnog niza Istra je ostvarila pogotkom u 89. minuti, a i ovaj put su ubojiti bili nakon ubačaja iz kornera. Iz kuta je centrirao Petrusenko, a Boultam je glavom prenio loptu na drugu stativu odakle ju je u mrežu proslijedio Marešić. Pomoćni sudac je prvotno označio zaleđe, ali VAR je pregledom snimke uvidio njegovu pogrešku.

Dvadeseto kolo se nastavlja sutra kada se od 15 sati sastaju Lokomotiva i Osijek dok u 17:30 počinje sraz Slaven Belupa i Dinama.

U prvoj utakmici 20. kola SuperSport HNL-a od 17 sati na Aldo Drosini snage će odmjeriti Istra 1961 i Varaždin. Njihov prvi ovosezonski ogled odigran u Puli završio je slavljem gostiju rezultatom 1:2 dok u baroknom gradu nije bilo pobjednika (1:1).

Zeleno-žuti u današnjem susretu ne mogu računati na Blagojevića, Rovisa, Kopljara, Kneževića i Maurića dok su gosti bez Postonjskog, Perića, Domjanića i Vugrineca.

Strateg domaćih Gonzalo Garcija je u najavi rekao: “Uvijek kažem pred utakmice s Varaždinom – to je jedna veoma fizički jaka ekipa i jedna od najkvalitetnijih u ligi, te znam da nas očekuje svakako teška utakmica, ali i ona u kojoj ćemo uživati. U prošla dva susreta s Varaždinom smo vidjeli koliko su jaki kao momčad i kako imaju individualce koji mogu zabiti gol iz ničeg, poput Teklića, koji je fantastičan ove sezone. Smatram da smo dosta kontrolirali igru na zadnjoj utakmici s njima, u odnosu na naš lošiji nastup na početku. Očekujem da će Varaždin biti agresivan, no i mi smo jaki pa želimo pokazati svoj napredak i ići na pobjedu. Ne zanimaju me pozicije u ligi, već da naša momčad pokaže kontinuitet i trud, te igru koju uvježbavamo.”

Njegov kolega Mario Kovačević je izjavio: “Raspoloženje u svlačionici je fenomenalno jer napokon smo pobijedili susjeda i lijepo je raditi i pripremati se u takvom ozračju za susret u Puli. Jedva čekamo taj susret, ali moramo spustiti euforiju. I dalje moramo ostati skromni, moramo nastaviti dobro raditi i željeti pobjeđivati. Znamo što nas čeka u Puli, odličan protivnik, cijelo prvenstvo igraju dobro, nadigradili su Hajduk, pokazali su o kakvoj je momčadi riječ.”

Glavni sudac utakmice je Fran Jović iz Zagreba kojem će asistirati Hrvoje Radić (Split), Luka Pušić (Zagreb) i Mateo Erceg (Benkovac) dok će u VAR sobi biti Ivan Bebek (Rijeka) i Anto Marić (Zagreb). Delegat susreta je Mladen Jurišić (Osijek), kontrolor suđenja Bruno Marić (Daruvar), a za sigurnost će brinuti Miroslav Marković.