Istra 1961 u derbiju začelja ponovno bolja od Lokomotive (VIDEO)

Istra 1961 je drugi put ovog tjedna u derbiju začelja prvenstvene ljestvice bila bolja od Lokomotive. Nakon što je u srijedu u Puli u svoju korist riješila zaostali dvoboj 16. kola, danas je u Kranjčevićevoj došla do pobjede u sklopu 25. kola HT Prve lige. Utakmicu je presudio Rafa Navarro koji je je u prvom dijelu susreta postigao prvijenac u zeleno-žutom dresu.

Izabranici Danijela Jumića su s nova tri boda skočili na osmo mjesto ljestvice, a sad im osim Lokomotive u leđa gleda i Varaždin koji će sutra odmjeriti snage s Dinamom.

Obje momčad su obzirom na važnost dvoboja s dosta opreza ušle u utakmicu tako da smo prvu značajniju priliku vidjeli tek u 21. minuti kada je Halilović probio po desnoj strani, a potom je povratnom loptom uposlio Vuka, no gol Lokomotive spasio je Lešković koji je blokirao njegov udarac.

Domaćini su uzvratili u 30. minuti kada je Pivarić ubačajem s poludistance pronašao Šimića, a on sa sedam metara glavom šalje loptu malo pokraj stative.

Dvije minute kasnije Čeliković je uposlio Pivarića koji s desetak metara iskosa desnom nogom puca ravno u Lučića.

Nova šansa Lokomotive uslijedila je u 37. minuti kada je s ruba kaznenog prostora pucao Marić, a Lučić odličnom reakcijom spašava svoja vrata.

Odmah potom uslijedila je kontra Zeleno-žutih u kojoj je loptu povukao Gržan, a potom je idealno uposlio Navarra kojem nije bilo teško sa sedam metara matirati Santinija.

U posljednjoj minuti prvog dijela Cipetić je dobrim ubačajem s desne strane u priliku izbacio Aliyua koji sa sedam metara iz poluvoleja puca u vratara Istre 1961.

Na početku drugog poluvremena Aliyu je idealno asistirao za Šimića koji iz prve puca te s deset metara šalje loptu iza leđa Lučića, no na asistenciju VAR-a pogodak nije priznat jer je nigerijski ofenzivac bio u zaleđu.

Šimić je u prilici i u 54. minuti kada se sjurio prema golu Istre, ali u njegovom udarcu na koncu nije bilo dovoljno preciznosti.

Istra je uzvratila u 59. minuti kada je Bande u priliku izbacio Haru, no japanski napadač šalje loptu pokraj suprotne vratnice.

Mladi napadač Lokomotive Roko Šimić u prilici se našao i u 65. minuti kada ga je dobrim ubačajem još jednom pronašao Pivarić, a on je s vrha peterca glavom pucao u Lučića.

Lokomotiva je do konca susreta imala terensku inicijativu koja im nije donijela veću priliku za izjednačenje tako da su na koncu morali drugi put u samo četiri dana čestitati Istri na zasluženoj pobjedi.

Kolo se nastavlja od 17:05 kada će snage odmjeriti Gorica i Hajduk.

U prvoj utakmici subotnjeg programa 25. kola HT Prve lige Lokomotiva od 15 sati u Kranjčevićevoj dočekuje Istru 1961. Ove dvije momčadi sastale su se i protekle srijede kada su Zeleno-žuti u Puli u zaostalom susretu 16. kola bili bolji rezultatom 3:1. Osim toga snage su ove sezone odmjerili i početkom listopada prošle godine kada u duelu odigranom u Zagrebu nije bilo golova.

Domaćini u današnjem ogledu zbog kartona ne mogu računati na Papadopoulosa, a ozlijeđeni su Osmanković, Mersinaj i Tuci. Kod gostiju je pak suspendiran Blagojević dok Tomašević, Sergi, Hujber i Perković imaju problema s ozljedama.

Trener Lokomotive Jerko Leko je u najavi susreta izjavio: “Vjerujem da ćemo s novim pristupom, agresivnijom igrom, pokazati da nam nije mjesto na dnu ljestvice. Da će nam takav pristup omogućiti da budemo bolji i kompaktniji i da će nam to donijeti nova tri boda. Moramo napraviti sve da budemo svi kao jedan na terenu. Vjerujem da će u subotu izgledati sve puno bolje nego u Puli.”

Strateg gostiju Danijel Jumić je dodao: “Očekujemo sigurno zahtjevnu i tešku utakmicu kao što je bila ova u Puli. Kvalitetan protivnik, ali spremni smo odgovoriti na sve zahtjeve koje će utakmica donijeti. Bitno je da budemo hrabri, odlučni, organizirani i energični kao što smo bili na utakmici u Puli. Ostao nam je još jedan trening, naša ideja se neće puno mijenjati. Puni smo samopouzdanja i tako ćemo ući u utakmicu. Napravit ćemo sve da donesemo bodove u Pulu.”

Umjesto Damira Batinića glavni sudac utakmice će biti Duje Strukan iz Splita kojem će pomagati Goran Perica (Šibenik), Alen Jakšić (Solin) i Andrej Burilo (Osijek) dok će u VAR sobi biti Igor Pajač (Sv. Zelina) i Miro Grgić (Osijek). Delegat susreta je Marko Ilijašev (Beli Manastir), a suce će kontrolirati Draženko Kovačić (Križevci).