Istra nanijela prvi poraz Dragovoljcu otkada ih je preuzeo Davor Mladina (VIDEO)

Pogotkom Diona Belje Istra 1961 je u posljednjem susretu 10. kola HT Prve lige u Kranjčevićevoj slavila protiv Hrvatskog dragovoljca. Crni su tako poslije pet osvojenih bodova u posljednja tri kola doživjeli prvi poraz otkada je klupu preuzeo Davor Mladina.

Zeleno-žuti su trećom ovosezonskom pobjedom učvrstili osmu poziciju na ljestvici te uz odigranu utakmicu manje od Farmaceuta imaju četiri, a od Crnih pet bodova više.

Prvi pokušaj na susretu uputili su gosti u 3. minuti preko Serderova, no Šubarić je spreman na njegov udarac s 18 metara. Dvostruki korner Crnih u 9. minuti nije urodio ozbiljnijom ugrozom golu Istre 1961.

Istra 1961 je do vodstva došla u 20. minuti kada je Serderov nakon kombinacije s Mlinarom probio po lijevoj strani, a onda je u petercu pronašao Belju kojem nije bilo teško svladati Šubarića.

U 34. minuti Pasariček je snažno pucao s tridesetak metara, a lopta je prošla malo iznad grede. Minutu kasnije na suprotnoj strani travnjaka Serderov je proigrao Belju koji je zatresao stativu nakon čega je pomoćni sudac signalizirao njegovo zaleđe.

Beljo je u akciji i u 40. minuti kada ga je ubačajem pronašao Bande, no on je loše zahvatio loptu glavom tako da nije ozbiljnije zaprijetio vratima domaćih. Tri minute kasnije Serderov je s desne strane ubačajem na drugu stativu tražio Bandea, no ispred njega u posljednji trenutak loptu je izbio Majstorović.

Domaći su zaprijetili u 44. minuti kada je Pasariček pucao iz slobodnog udarca sa 17 metara iskosa, prebacio je živi zid, no lopta nije išla u okvir gola Lučića.

Dragovoljac je do izjednačenja mogao doći u 48. minuti kada je Pasariček iz slobodnog udarca na drugoj stativi pronašao usamljenog Lukića, a njegov udarac iz prve pogađa vanjski dio mreže.

Petković je u 63. minuti nakon izvrsne solo akcije izašao u situaciji 1 na 1 s Lučićem, no njegov udarac špicom s osam metara iskosa golman Istre spretno brani nogom.

Pet minuta kasnije snažno je s tridesetak metara pucao Bagadur za još jednu dobru intervenciju Lučića.

Istra je imala priliku povećati prednost u 79. minuti kada su odigrali brzu kontru, ali na koncu Serderov nije uspio dobro reagirati te uputiti udarac prema golu domaćih.

Dragovoljac uzvraća samo minutu kasnije preko Bašića koji se izborio za udarac s desetak metara iskosa nakon kojeg se ponovno zatresao vanjski dio mreže.

U 88. minuti utakmice lopta u šesnaestercu dolazi do Bandea koji je pucao iz okreta, no udarac završava u bloku.

Nakon pogreške Galilee u 90. minuti Mioč se sjurio prema golu Istre te se odlučio za udarac sa 17 metara koji je otišao poviš gola. Tom prilikom je mogao i uposliti Petkovića koji bi izašao u situaciji 1 na 1 s Lučićem.

Gosti su priliku imali u 94. minuti kada je Mišković s dvadesetak metara uputio prizemni udarac koji je prošao malo pokraj stative.

U petoj minuti sudačke nadoknade Vulikić je s centra uputio ubačaj prema 16 metara nakon kojeg Bagadur pada u kaznenom prostoru gostiju poslije kontakta s Galileom, a sudac Strukan nije u toj situaciji vidio prekršaja vrijednog udarca s 11 metara. Bio je to posljednji napad na susretu.

Osijek – Hajduk 3.10. 19:30h

U posljednjem susretu 10. kola HT Prve lige Hrvatski dragovoljac od 18 sati u Kranjčevićevoj dočekuje Istru 1961. Njihov prvi međusobni ovosezonski duel odigran u Puli završio je slavljem Zeleno-žutih rezultatom 3:1.

Domaćini u današnjem ogledu ne mogu računati na Ćosića, Rocu i Veljaču dok su gosti bez Abdallahija, Matića, Marina, Ivančića i Burtona.

Trener Crnih Davor Mladina je za SN poručio: “Ne razmišljam puno o tome što je bilo u Puli. Naša momčad se u međuvremenu znatno promijenila, od one iz prvog kola ostali su samo vratar Šubarić, stoper Bagadur, desni bočni Majstorović i napadač Perić, svi ostali današnji starteri su novi igrači. Od početka govorim da nam treba vremena jer teško je igrače koji su na okupu tek mjesec ili nešto dana, odmah privikavati na nekoliko sustava, najprije moraju dobru
usavršiti jedan, a onda tek prijeći na drugi ili pak treći sustav. Bez obzira na to što nisam pobornik trenutačnog sustava, jer svi koji me dobro poznaju znaju da je moja momčad uvijek igrala s tri vezna igrača, trenutačno taj sustav 3-4-3 prolazi i ja ga se držim. A poslije, kada svi igrači dostignu maksimalnu fizičku spremu, što je poslije treće reprezentativne pauze, vidjet ćemo. Bitno je da se sada možemo veseliti kako napredujemo u kontinuitetu. Jednako tako igrat ćemo danas i s Istrom 1961, jasno da očekujemo pozitivni rezultat i izlazak iz sjene Slavena Belupa i Istre 1961.”

Strateg Istre Gonzalo Garcija je dodao: “Važna utakmica je pred nama, kako za nas tako i za njih. Igramo ligu gdje je vrlo lako popeti se par mjesta iznad, isto tako ispod, zato je sutra pred nama velika prilika. Hrvatski dragovoljac je dobra ekipa, imaju novog trenera, nove igrače i znaju što rade na terenu. Njihove kvalitete sada su izraženije nego na početku sezone, a mi moramo iskoristiti svoje šanse.”