Istra pogotkom u završnici slavila protiv Rudeša (VIDEO)

U posljednjoj utakmici jesenskog dijela prvenstva Istra 1961 je pred 500 gledatelja na svom terenu s minimalnih 1:0 slavila protiv posljednjeplasiranog Rudeša. Pogodak odluke postignut je u 88. minuti utakmice.

Posljednji susret ovog kola, a ujedno i posljednji susret ovogodišnjeg dijela prvenstva, igran je na Aldo Drosini u Puli. Domaća Istra tražila je ključne bodove za ostanak protiv posljednjeplasiranog Rudeša. Nisu domaći uspjeli posebno nadigrati goste, no ipak su na kraju stigli do tri boda. Pogodak odluke postignut je tek u 88. minuti kada je Robert Perić-Komšić, koji je 22 minute ranije ušao u igru, postigao svoj treći prvenstveni pogodak.

Istra je ovim pogotkom stigla do svoje četvrte pobjede, imaju 15 bodova i zauzimaju pretposljednju poziciju na ljestvici. Osmoplasirani Slaven Belupo ima samo bod više (uz utakmicu manje), a zaprešićki Inter dva. Rudeš je posljednji s tek tri boda iz 18 utakmica.

Posljednji susret današnjeg dana programa 18. kola Hrvatski Telekom Prve lige susretom na Aldo Drosini s početkom u 17:30 zaključuju Istra 1961 i Rudeš.

Prvi ovosezonski okršaj ova dva suparnika okončan je 0-3 slavljem Istre na gostovanju u Zagrebu.

Dvoboj pretposljednje i posljednje momčadi na prvenstvenoj ljestvici obilježit će i humanitarna akcija koju je organizirao pulski prvoligaš.

Sva sredstva prikupljena tijekom utakmice namijenjena su za pomoć Ivanu Pavletiću, dugogodišnjem radniku pulskog brodogradilišta Uljanik, ocu jednog djeteta koji je nedavno obolio od karcinoma i potrebna mu je svaka pomoć pri liječenju.

Glavni sudac utakmice je Marko Matoc iz Zaprešića, a pomoćnici će mu biti Jerko Crnčić iz Vrbovca i Goran Loparac iz Sladojevaca.

Treneri Krunoslav Rendulić i Darko Jozinović na travnjak su se odlučili poslati sljedeće sastave: