Istra remijem u Kranjčevićevoj zadržala jedanaest bodova prednosti pred Dragovoljcem (VIDEO)

Uvodni susret 28. dionice HT Prve lige u kojem su snage u Kranjčevićevoj u derbiju začelja odmjerili Hrvatski dragovoljac i Istra 1961 završio je bez pogodaka. Rezultatom zadovoljniji mogu biti gosti koji su tako osam kola do kraja sezone zadržali 11 bodova prednosti pred Crnima.

Tempom slabiji susret nije ponudio pregršt šansi, a najbliže golu su bili Zeleno-žuti no snažan udarac Mlinara u drugom poluvremenu je zatresao prečku i odbio se ispred gol crte.

Prvu veliku priliku na utakmici kreirali su gosti u 10. minuti. Iz kornera je ubacio Mlinar, a s vrha peterca je glavom pucao Galilea, no odličnom reakcijom Šubarić je sačuvao svoja vrata.

U 14. minuti je po lijevoj strani nakon asistencije Galilee probio Caseres, ali je sa sedam metara iskosa pucao visoko iznad gola.

Frigan je u 22. minuti odlično uposlio Perića koji nije uspio lobom svladati Lučića, a i da je uspio pogodak zbog zaleđa ne bi bio priznat.

Novu šansu čekali smo do 34. minuti kada je Perera uposlio Hujbera, a on je uputio udarac sa 17 metara za sigurnu obranu golmana Crnih.

Perić je u 42. minuti pobjegao obrani Istre nakon čega je s desetak metara iskosa pogodio vanjski dio mreže, no i ovaj put je pomoćni sudac nakon upućenog udarca signalizirao zaleđe napadača domaćih.

U 57. minuti nakon novog ubačaja iz kuta Mlinara glavom je sa šest metara pucao Silva, ali ravno u Šubarića.

Odličan pokušaj Mlinara u 60. minuti s ruba kaznenog prostora nakon asistencije Lisice završio je na prečki nakon čega se odbio ispred gol linije.

Dragovoljac uzvraća tri minute kasnije kada je Karrica iz kornera na drugoj stativi pronašao Frigana, a njegov dobar pokušaj brani Lučić. U nastavku akcije odbijenu loptu iz peterca u mrežu nije uspio ugurati Galešić.

U 73. minuti s dvadesetak metara je pucao Hodža, no nije to bio težak zadatak za čuvara mreže Zeleno-žutih. Minutu kasnije na suprotnoj strani terena Mlinar je povratnom loptom u šansu izbacio Bandea, ali i njegov udarac s desetak metara je završio ravno u Šubarića.

Galešić je u 78. minuti u odličnu priliku izbacio Perića, ali njegov udarac je požrtvovnim uklizavanjem u posljednji trenutak blokirao Silva. Stoper gostiju je dobro reagirao i deset minuta kasnije kada je zaustavio pokušaj kombiniranja Karrice i Bristrića u kontri. Bila je to posljednja ozbiljnija situacija da vidimo pogodak.

Kolo se nastavlja sutra kad su na rasporedu dvoboji Gorice i Rijeke te Hajduka i Lokomotive.

U prvom susretu 28. kola HT Prve lige Hrvatski dragovoljac će u derbiju začelja od 18 sati u Kranjčevićevoj dočekati Istru 1961. U njihova tri prethodna ovosezonska međusobna susreta uspješniji su bili Zeleno-žuti žuti koji su u Puli slavili s 3:1 i 3:0 dok su u Zagrebu bili bolji s 0:1.

Domaćini u današnjem ogledu ne mogu računati na ozlijeđenog Veljaču dok su gosti iz istog razloga bez Matića, Rafe Navarra i Marina.

Strateg Crnih Dragan Tadić je u najavi sraza za SN izjavio: “Nepisano pravilo je da se momčad koja pobjeđuje ne mijenja. Toga ću se i ja držati, premda ću sastav obznaniti tek prije same utakmice i iznenađenja su glede momčadi su uvijek moguća. Nadam se da ćemo danas dobro odigrati i da će nas kvalitetna igra nagraditi pozitivnim rezultatom.”

Njegov kolega na suparničkoj klupi Gonzalo Garcija je dodao: “Očekujemo težu utakmicu od ekipe koja se zadnjih kola dosta bori, no i mi smo spremni dati sve od sebe da osvojimo tri boda. Moramo se paziti njihovog veznog reda te pokušati proći njihovu obranu.”

Glavni sudac utakmice je Zdenko Lovrić iz Đakova kojem će asistirati Sanja Rođak Karšić (Podravske Sesvete), Tomislav Keglević (Našice) i Ivana Martinčić (Koprivnica) dok će u VAR sobi biti Dario Bel (Osijek) i Goran Pataki (Đakovo). Delegat susreta je Josip Juretić (Split), a suce će nadgledati Šime Bugarija (Bibinje).