Italija slavljem protiv Belgije izborila polufinalni sraz sa Španjolskom (VIDEO)

Kompletiran je prvi polufinalni par Europskog prvenstva. Nakon što je Španjolska poslije jedanaesterac bila bolja od Švicarske njoj se pridružila Italija koja je u Münchenu svladala Belgiju rezultatom 1:2 (1:2). Ogled Španjolske i Italije tako ćemo gledati u utorak, 6. srpnja, na stadionu Wembley u Londonu.

Italija je do pobjede nad Belgijom stigla golovima Nicola Barelle i Lorenza Insignea dok je konačni rezultat utakmice pogotkom s 11 metara u posljednjim trenucima prvog dijela susreta postavio Romel Lukaku.

Već u prvoj minuti utakmice Witsel je dobrim dodavanjem uposlio Lukaku koji ipak nije dobro iskontrolirao loptu tako da je Donnarumma pravovremeni izlaskom prvi došao do lopte.

Italija je mrežu Belgije zatresla u 13. minuti utakmice. Iz slobodnog udarca s desne strane ubacio je Insigne, a loptu je iz gužve u mrežu gola Belgije proslijedio Bonucci. Međutim nakon VAR provjere utvrđeno je da stoper Italije nije bio u dozvoljenoj poziciji pa pogodak opravdano nije priznat.

Tielemans je u 16. minuti okušao udarac iz daljine, a od bloka lopta na koncu završava u korneru. De Bruyne se u 22. minuti izborio za odličan udarac sa 17 metara koji Donnarumma fantastičnom paradom odbija u korner.

U 26. minuti nova velika intervencija vratara Italije, ovaj put je De Bruyne bio asistent, a Lukaku se pored Chiellinija izborio za prizemni udarac s desetak metara iskosa kojeg Donnarumma brani.

Italija je uzvratila samo minutu kasnije preko Chiese čiji udarac uz pomoć bloka brani Courtois. Nedugo potom uslijedio je udarac Inisgnea s 18 metara koji prolazi pored gola.

Azzurri u vodstvo dolaze u 31. minuti preko Barelle koji s desetak metara iskosa nakon dodavanja Verrattija pored tri igrača Belgije precizno pogađa suprotni kut Courtoisova gola.

U 41. minuti nakon udarca iz kuta lopta se odbija do Chiese koji sa 17 metara puca malo pokraj vratnice. Dvije minute kasnije Spinazzola je s lijeve strane u šesnaestercu uposlio Immobilea, no on je komplicirao pa nije uspio uputiti opasan udarac.

Italija do novog dola dolazi u 44. minuti prekrasnim pogotkom Lorenza Insignea koji se oslobodio Tielemansa, a potom je pored Alderwirelda s dvadesetak metara izvrsno pogodio suprotni kut belgijskog gola.

Belgija se u igru vraća već u 45. minuti kada Di Lorenzo prekršajem na rubu kaznenog prostora zaustavlja prodor Dokua, a slovenski sudac Vinčić je pokazao na bijelu točku. Siguran izvođač bio je Romel Lukaku koji je Donnarummu poslao u desnu stranu, a loptu po sredini gola.

U 47. minuti nakon dobre akcije italije Chiesa sa 17 metara šalje loptu pored gola.

Belgija je nadomak izjednačenju bila u 61. minuti kada je De Bruyne na drugoj stativi asistirao za Lukaku, a njegov udarac pred samom gol linijom odlično blokira Spinazzola i time spašava svoj gol.

Spinazzola je potom aktivan i na drugoj strani terena kada nakon voleja njegov udarac završava pored gola. Uslijedio je potom i pokušaj Insignea u 69. minuti s dvadesetak metara iskosa koji ovaj put Courtois brani.

U 70. minuti Chadli je uputio loptu u peterac Italije, no Lukaku i Thorgan Hazard je nisu uspjeli skrenuti u gol. Chadli se tom prilikom i ozlijedio pa je nakon samo par minuta igre morao napustiti travnjak. Igru je potom zbog ozljede u 77. minuti morao napustiti i Leonardo Spinazzola.

Doku je u 84. minuti nanizao nekoliko igrača Italije te je pucao s dvadesetak metara, a lopta je prohujala iznad gola Donnarumme.

Belgija je u završnici utakmice preuzela konce igre, no talijanska obrana je bila na visini zadatka te je sačuvala stečenu prednost nakon čega je mogla početi s velikim slavljem.