Ivanušec i Aliyu strijelci u remiju Lokomotive i Dinama (VIDEO)

U utakmici programa 10. kola HT Prve lige na stadionu u Kranjčevićevoj Lokomotiva i Dinamo su odigrali neriješenih 1-1 (1-1).

Pogodak za ‘Plave’ postigao je Luka Ivanušec u 8. minuti, a bod Lokomotivi donio je Ibrahim Aliyu svojim prvijencem u Prvoj HNL, koji je postigao u 42. minuti susreta.

U prvom poluvremenu smo uvodno gledali dominantni Dinamo koji je do rezultatske prednosti stigao iz praktički prve konkretnije opasnosti pred vratima Hendije. Sve su za ‘Plave’ odradili nekadašnji igrači Lokomotive. Majer je u sredini odradio dobar dio posla, dodao za Jakića koji igra kvalitetno desno u prostor za Kastratija, on bježi Aliyu i na povratnoj lopti pronalazi Ivanušeca, 21-godišnji veznjak mirno je postavio nogu i sa sedam metara poslao loptu u suprotni kut za 0-1 svoje momčadi i svoj drugi ligaški pogodak u sezoni, šesti u dresu Dinama, ukupno petnaesti u Prvoj HNL.

Nakon primljenog pogotka Mamićeva momčad je gotovo u potpunosti ‘nestala’ s travnjaka u vidu kreiranih opasnosti pred protivničkim vratima.

Opasno je prijetila Lokomotiva preko Čokaja, Karačića, Tucija i Kolingera, koji je pogodio i gredu, a do zasluženog izjednačenja Tomićeva momčad dolazi u 42. minuti kada je Moharrami pod pritiskom Karačića predao loptu u noge Kallakua, on odlično pričekao dolazak Aliyua, 18-godišnji Nigerijac u svom trećem nastupu za ‘Lokose’ mirno sa sedam metara matira Livakovića za svoj prvijenac u Prvoj HNL.

U drugom dijelu dominantnije izdanje Dinama koji je ponovno zatresao protivničku mrežu iz prve konktretnije situacije pred Hendijim vratima, no zbog zaleđa Gavranovića pogodak Majera u 49. minuti opravdano nije priznat. Sudac Duje Strukan je nakon provjere na monitoru tri minute poslije slavlja ‘Plavih’ potvrdio zaleđe napadača gostiju.

Nastavio je Dinamo dominirati, uslijedio je prelijepi pokušaj Franjića iz voleja, Hendija je bio siguran i atraktivno jednom rukom upisao obranu, a u 71. minuti Kastrati je u gol prilici sa sedam metara poslao loptu malo iznad okvira vrata.

Uskoro se ‘probudila’ i Lokomotiva koja je prijetila preko Kallakua i Aliyua, čiji je pokušaj sa šest metara u posljednji trenutak blokirao Šutalo i poslao loptu u vanjski dio mreže.

Do kraja susreta, šest minuta sudačke nadoknade, pravih izazova za vratare nismo vidjeli te je utakmica okončana s po bodom za matični klub i njegovu nekadašnju drugu momčad.

Dinamo je u sljedećem kolu na Maksimiru domaćin Istri 1961, a Lokomotiva će biti gost Rijeke na Rujevici.

Tablice omogućuje SofaScore LiveScore

U sklopu 10. kola Hrvatski Telekom Prve lige Lokomotiva od 17:05 u Kranjčevićevoj dočekuje Dinama. Plavi su u njihovoh prvoj međusobnoj ovosezonskoj predstavi na Maksimiru slavili s uvjerljivih 6:0.

Domaćini u današnjem srazu ne mogu računati na ozlijeđene Budimira, Jelavića, Majića, Acquaha, Vojkovića, Pivarića te još uvijek nespremnog Papadopoulosa dok su gosti bez Theophilea-Catherinea.

Trener Lokomotive Goran Tomić je u najavi dvoboja rekao: “S dolaskom novih igrača došla je nova energija, što se primijeti i na treninzima, a primijetilo se i protiv Slavena, gdje smo bili bolji protivnik, jedino je falio zgoditak da ih pobijedimo. Igramo protiv najkvalitetnije ekipe HNL-a. Međutim i u prošlosti smo pokazali da znamo protiv njih odigrati jako dobre utakmice. Gledamo samo da mi budemo bolji i da napredujemo i uvjeren sam da ćemo izgledati sve bolje i bolje. Prva utakmica sezone gdje smo izgubili 6:0 sigurno nije bila odraz realnog stanja jer smo par dana prije utakmice bili u koroni, desetkovani izostancima zbog virusa te pustim odlascima. Uvjeren sam da će u nedjelju to biti druga priča.”

Glavni sudac utakmice je Duje Strukan iz Splita koje će pomagati Mario Pepur (Split), Alen Jakšić (Split) i Jakov Titlić (Potravlje) dok su za VAR zaduženi Marin Vidulin (Kanfanar) i Robi Kezele (Rijeka). Delegat susreta je Željko Ukić (Zagreb), a kontrolor suđenja Miroslav Vitković (Velika Gorica).