Jelavić dvostruki strijelac i asistent u pobjedi Zhichenga nad Magathovim Shandongom (VIDEO)

U pretposljednjem 29. kolu Chinese Super League Guizhou Zhicheng je na svom stadionu u Guiyangu rezultatom 3-0 svladao Shandong Lueng, a glavni igrač susreta bio je 32-godišnji hrvatski napadač Nikica Jelavić.

Iako su gosti odigrali vrlo dobru utakmicu, te pogotovo u prvom dijelu bili dosta konkretniji pred protivničkim vratima u vodstvo ipak prvi dolaze domaćini.

Za svoj prvi pogodak na susretu Jelavić nije trebao puno toga napraviti, s obzirom da mu je bivši igrač Betisa Ruben Castro u 24. minuti utakmice ‘doslovno’ servirao loptu na pladnju.

S minimalnom prednošću Zhichenga se otišlo na odmor, a u nastavku je Jelavićeva momčad bila puno opasnija po protivnika, te smo gledali veoma izjednačen susret.

Do povećanja vodstva domaćini stižu u 67. minuti nakon što je udarac Castra odsjeo na gredi, a u nastavku je loptu fantastično dočekao Jelavić, te škaricama pospremio u mrežu za 2-0 Zhichenga.

Petnaesti je to prvenstveni pogodak za bivšeg hrvatskog reprezentativca, koji je ujedno i najbolji klupski strijelac.

Castrove usluge Jelavić je uzvratio u 77. minuti, kada mu je asistirao za potvrdu dvanaeste pobjede u sezoni i konačnih 3-0.

Mogao je Jelavić u prvoj minuti dodanog vremena i do trećeg pogotka, no nije uspio realizirati ‘jedan na jedan’ situaciju s Wangom, prebacivši i njega i okvir vrata.

U svojoj premijernoj prvoligaškoj sezoni Jelavićev Guizhou Zhicheng kolo prije kraja drži 7. poziciju na ljestvici, a u posljednjem će kolu gostovati kod pretposljednjeg Yanbiana, koji je već ‘osigurao’ oproštaj od elitnog kineskog nogometnog društva.