Jelavić strijelac i asistent u pobjedi Zhichenga nad drugoplasiranim Shanghaijem (VIDEO)

Guizhou Zhicheng je danas u okviru 23. kola kineske Super League rezultatom 2-1 upisao domaću pobjedu nad drugoplasiranim Shanghai SIPG-om.

Glavna opasnost po vrata Villas-Boaseve momčadi bio je bivši hrvatski reprezentativac Nikica Jelavić.

Zhicheng je čitavu utakmicu pružao odličan otpor Shanghaiju, koji je danas trebao pobjedu kako bi zadržao kakav takav priključak za (sada) na 8 bodova udaljenim Guangzhou Evenrgrandeom. Iako je prvo poluvrijeme okončano bez pogodaka, najbliži njemu bio je upravo Jelavić. No nekoliko izglednih i opasnih situacija pred vratima Junlinga jednostavno nije iskoristio.

Propušteno u prvom dijelu, Jelavić je nadoknadio pogotkom u 46. minuti drugog, kada je lijepo utrčao u prazan prostor, te mirno matirao gostujućeg vratara za 1-0 svoje momčadi i veliko slavlje na stadionu.

Nakon primljenog pogotka Hulk, Oscar i suigrači podižu tempo svoje igre, te preko Wenjuna u 70. minuti zasluženo stižu do izjednačenja.

Do ipak zaslužene pobjede, Zhicheng stiže u 90. minuti utakmice. Jelavić je jednu dugu loptu odigrao povratno za Fan Wanga, koji kvalitetno zabija za 2-1 svoje momčadi.

Hrvatskom nogometašu ovo je 11. pogodak u sezoni, te treća asistencija, dok je njegov Zhicheng trenutno u odličnoj formi, te je u posljednjih pet kola upisao isto toliko pobjeda. Ovim slavljem stigli su do 33 osvojena boda, te su sve bliže ‘gornjem domu’ ljestvice i trećeg mjesta koje vodi u kvalifikacije za Azijsku Ligu prvaka.