Jovičić po vaterpolskim uvjetima donio pobjedu Gorici protiv Osijeka (VIDEO)

Gorica je napravila veliki korak u borbi za europsku vizu. U 33. kolu HT Prve lige pogotkom Aleksandra Jovičića na domaćem terenu su slavili protiv Osijeka. Dvoboj je odigran po jakoj kiši i natopljenom travnjaku koji je bio primjereniji za vaterpolo nego nogomet.

Sa 17. ovosezonskom pobjedom momčad Siniše Oreščanina je učvrstila treću poziciju na ljestvici, a uz odigranu utakmicu više sad Rijeci bježi sedam, a Hajduku 11 bodova. Osijek je pak porazom omogućio Dinamu da pobjedom protiv Rijeke u nedjelju na Rujevici i teoretski dođe do obrane naslova prvaka Hrvatske.

Po teškim uvjetima prvu opasnost su kreirali igrači Gorice. Špikić je u 10. minuti u petercu tražio Matara, no napadač domaćih nije uspio zahvatiti loptu. Uslijedio je ubačaj Doke s desne strane koji Matar spušta za Dvornekovića koji iz peterca ne pogađa okvir gola.

Igor Silva je u 12. minuti prilikom nezgodnog pada slomio prst na ruci, no usprkos tome nastavio je igru.

Žaper je u 26. minuti okušao udarac sa skoro 30 metara, a lopta je prohujala poviš grede. Minutu kasnije Bohar je iz slobodnog udaraca ubacio za Jurčevića koji puca glavom s ruba kaznenog prostora, no Banić uz male poteškoće uspijeva uhvatiti loptu.

Povratno dodavanje More u 38. minuti zapinje u lokvi vode u šesnaestercu Gorice, ali Banić je u posljednji trenutak odličnim uklizavanjem došao do lopte prije Miereza.

Gorica u vodstvo dolazi u 49. minuti nakon što je Hamad iz kornera ubacio za Jovičića, a on je s prve stative proslijedio loptu iza leđa Silve i Ivušića koji su bili na gol crti.

Mierez je tri minute kasnije spustio loptu za Kleinheislera, no u njegovom udarcu nije bilo snage tako da je Banić lagano pokupio loptu.

Jurčević je u 55. minuti ubacio s lijeve strane, lopta je skliznula udarivši travnjak te je prošla iznenađenom Baniću kroz noge, ali vratar Gorice je imao sreće obzirom da nije završila u mrežu nego u korneru.

Pilj je u 63. minuti pokušao iznenaditi Banića s dvadesetak metara, ali nije pogodio okvir gola. Isti učinak je imao i pokušaj Kleinheislera 12 minuta kasnije. Žaper je u 78. minuti pucao sa 17 metara, no Banić je spreman na njegov udarac.

U 85. minuti se Santini pored Jovičića izborio za udarac sa 17 metara, ali i ovaj put golman domaćih izlazi kao pobjednik. Mierez je pokušao četiri minute kasnije glavom, no lopta prolazi pokraj vratnice. Nedugo potom Mierez pada u šesnaestercu u duelu s Morom, no Bebek i VAR nisu tu vidjeli prekršaj.

Kolo se nastavlja sutra kada Hajduk gostuje kod Varaždina dok će u nedjelju derbi odigrati Rijeka i Dinamo.

Gorica će u sklopu 33. kola HT Prve lige od 19:10 dočekati Osijek. U njihova tri prethodna ovosezonska međusobna sraza vidjeli smo sva tri ishoda. Gorica je na domaćem terenu slavila s uvjerljivih 4:1 dok je u Gradskom vrtu bilo 2:1 za Bijelo-plave i 1:1.

Domaćini za današnji sraz u kadru nemaju kartoniranog Babeca te Suka, Kalika i Lovrića koji su ozlijeđeni dok popis ozlijeđenih u redovima gostiju čine Caro, Barišić, Lončar, Miloš, Brlek, Jugović, Ndockyt, Grezda, Erceg i Topčagić.

Trener Gorice Siniša Oreščanin je u najavi rekao: “Ulazimo u zadnji ciklus natjecanja, čekaju nas naša četiri najjača protivnika, po tradiciji, budžetu… Znamo da nas čeka zahtjevan posao, ali uvijek se ponašamo isto, idemo utakmicu po utakmicu. Mi volimo ovakve utakmice, pokazivali smo to i do sada, volimo izazove. Osijek ima svoje ciljeve, još su uvijek u borbi za prvo mjesto, međutim imamo i mi svoje ciljeve i dat ćemo sve od sebe da sutra izvučemo najviše što možemo.”

Njegov kolega Nenad Bjelica je dodao: “Utakmica je sama po sebi motiv. Mi želimo i dalje raditi pritisak na Dinamo, to možemo napraviti samo ako pobjeđujemo. Neovisno o tome tko je suparnik želimo tri boda. Gorica igra sjajnu sezonu, bez obzira na promjenu trenera, nije velika razlika u onome što su ostvarivali prije i sada, nje ni razlika u onome što su igrali prije i sada. Imaju nekolicinu ozlijeđenih igrača, neki mladi dobivaju priliku i pokazuju visoku kvalitetu pa će utakmica sigurno biti tvrda, ali mi idemo u Veliku Goricu uvjereni da možemo doći do tri boda bez obzira na rezultat i zasluženu pobjedu domaćina na zadnjem susretu u Velikoj Gorici.”

GLavni sudac utakmice je Ivan Bebek iz Rijeke kojem će pomagati Goran Perica (ŠIbenik), Robi Kezele (Rijeka) i Marin Vidulin (Kanfanar) dok su za VAR zaduženi Goran Gabrilo (Split) i Vedran Đurak (Stupno). Delegat susreta je Davor Ivić (Sisak), a kontrolor suđenja Dragutin Karlo Poljak (Zagreb).