Juniori Hajduka izborili plasman među 16 najboljih momčadi Europe

Hajduk je izborio plasman u osminu finala UEFA Lige mladih. Splitski klub se među 16 najboljih momčadi Europe našao nakon što je u play-offu na Poljudu bio bolji od ukrajinskog Šahtara rezultatom 1:0 (0:0). Jedini pogodak na susretu bilo je djelo Luke Vuškovića koji je u 82. minuti nakon asistencije Capana poslao loptu u mrežu. Obje momčadi su duel završile s po deset igrača nakon što su u završnici crvene kartone dobili Vušković i Rosputko.

Hrvatski prvak je play-off izborio nakon što je u putu prvaka izbacio azerbajdžanskog prvaka Gabalu i albanskog šampiona Apoloniju dok je ukrajinska momčad u skupini F završila iza Real Madrida, a ispred Leipziga i Celtica.

Prvu priliku na susretu imali su domaćini u 3. minuti kada je Reić presjekao dodavanja te je uposlio Kavelja, a njegov prizemni udarac s desetak metara brani Tvardovskyi.

Šahtar je uzvratio pet minuta kasnije kada je odlično s dvadesetak metara nakon lošeg izbijanja Kavelja šutirao Rosputko, a Buljan je atraktivnom paradom odbio loptu koja je išla uz njegovu desnu stativu.

U 22. minuti udarac s dvadesetak metara udaljenosti je iskušao Jurić-Petrašilo, ali nije bio dovoljno precizan. Dvije minute kasnije Hrgović je s lijeve strane oštro ubacio u peterac, no vratar Šahtara dolazi do lopte prije Antunovića.

Nakon ubačaja Capana iz slobodnog udarca u 27. minuti glavom je s deset metara dobro pucao Vušković, a Tvardovskyi dobrom reakcijom čuva svoju mrežu.

Šahtar je u akciji u 39. minuti kada je s ruba kaznenog prostora iskosa pucao Buleza, a lopta od bloka odlazi pokraj gola. Pet minuta kasnije dalekometni udarac Farine uz male poteškoće Buljan brani.

Dobru priliku Bili su propustili u 47. minuti kada je Reić nakon ubačaja s lijeve strane i pogreške vratara gostiju povratnim dodavanjem tražio Kavelja, ali u posljednji trenutak ispred njega do lopte dolazi Siheiev.

Šahtar uzvraća u 52. minuti kada je Beluza nakon proigravanja Siheieva došao u situaciji 1 na 1 s Buljanom, a vratar Hajduka je pročitao njegov udarac koji je išao u prvi kut.

Netom što je ušao u igru Skoko je s lijeve strane uposlio Duića, a njegov pokušaj sa sedam metara odlazi pored bliže stative.

Hajduk je poveo u 81. minuti kada je iz slobodnog udarca ubacio Capan, a najbolje se pred golom snašao Vušković koji je udarcem glavom s desetak metara iskosa prebacio Tvardovskog te je pronašao put do mreže.

Strijelac gola je pocrvenio u 87. minuti kada je nepromišljeno laktom udario Losenka.

U prvoj minuti sudačke nadoknade Brajković se driblingom oslobodio Farine, no njegov udarac je uspio blokirati Savchenko.

Posljednji trenuci susreta donijeli su i isključenje za goste. Drugi žuti karton zaradio je Rosputko.

Genk – Juventus 1:0

Svoje mjesto u osmini finala već su osigurali prvoplasirani klubovi grupne faze Lige mladih, a to su: Liverpool, Atletico Madrid, Barcelona, Sporting CP, AC Milan, Real Madrid, Manchester City i PSG.

Ždrijeb osmine finala na rasporedu je 13. veljače u Nyonu, a utakmice se igraju 28. veljače ili 1. ožujka. Igra se samo jedan susret domaćin kojeg će biti određen ždrijebom, a pobjednici grupne faze natjecanja mogu izvući klubove koje su svoje mjesto osigurali preko play-offa s ogradom da se ne mogu sastati momčadi koje su igrale u istoj skupini.