Juniori Hajduka izborili “proljeće” u Europi

Aktualni hrvatski juniorski prvak Hajduk izborio je plasman u play-off za osminu finala UEFA Lige mladih. Bili su u uzvratnom susretu 2. kola puta prvaka na Poljudu bili bolji od albanske Apolonije rezultatom 3:1 (1:1) te su tako s ukupnih 6:1 izborili proljeće u Europi. Izabranici Marijana Budimira su prethodno eliminirali azerbajdžanski Qarabag. Na taj način su ponovili prošlosezonski rezultat kada ih je u toj fazi natjecanja nakon boljeg izvođenja jedanaesterca svladao Atletico Madrid.

Današnji duel u Split bolje su otvorili gosti koji su do prednosti došli u 9. minuti kada je iz peterca Buljana svladao Maksuti. Već šest minuta kasnije Hajduk je poravnao rezultat. Capan je iz slobodnog udarca pronašao Vrcića koji se na drugoj stativi odlično snašao te je poslao loptu kroz noge Bege. Gosti su od 33. minute imali igrača manje jer je Begaj dobio izravni crveni karton obzirom da je kao posljednji igrač obrane zaustavio prodor Antunovića.

Do novog pogotka čekali smo do 73. minute kada je Pukštas asistirao za Nazora, a on je prekrasnim volejem s ruba kaznenog prostora zatresao mrežu Apolonije. Konačan rezultat je četiri minute kasnije postavio Pukštas koji je nakon solo prodora prebacio Begaja.

U play-offu za osminu finala sudjeluje osam drugoplasiranih momčadi iz grupne faze natjecanja te osam klubova koji prođu dva kola puta prvaka. U njemu se igra samo jedna utakmica i to kod momčadi koja dolazi iz puta prvaka. Termin odigravanja susreta je 7. ili 8. veljače iduće godine, a ždrijeb će se održati 8. studenog.

Hajduk tako na Poljudu može ugostiti Ajax, Porto, Inter, Eintracht Frankfurt, Red Bull Salzburg, Šahtar, Borussiju Dortmund te Juventus. Izravan plasman u osminu finala ostvarili su Liverpool, Atletico Madrid, Barcelona, Sporting Lisabon, AC Milan, Real Madrid, Manchester City i PSG.

Hrvatska je ove sezone po prvi puta imala dva predstavnika u UEFA Ligi mladih. Juniori Dinama su grupnu fazu natjecanja završili na trećem mjestu skupine E iza AC Milana i Red Bull Salzburga čime su okončali svoj nastup u natjecanju.