Juniori Hajduka upisali pobjedu u debiju u UEFA Ligi mladih (VIDEO)

Hajduk je pobjedom obilježio prvi povijesni nastup u UEFA Ligi mladih. Izabranici Marijana Budimira su kao aktualni juniorski prvaci Hrvatske u susretu 1. kola puta prvaka u Skopju bili bolji od sjevernomakedonskog prvaka Škendije rezultatom 0:2 (0:1). Junak utakmice bio je Filip Čuić koji je postigao oba zgoditka.

Bili tići su od početka utakmice preuzeli konce igre u svoje noge te su uz nadmoć u posjedu ozbiljnije zaprijetili preko Pukstasa u 23. minuti kada se američki veznjak oslobodio svog čuvara, ali njegov udarac s desetak metara iskosa brani Bedjeti.

Hajduk je u vodstvo došao u 29. minuti nakon što je Domančić dobrim pritiskom oduzeo loptu uposlio je Antunovića, a on je nesebično poslužio Čuića koji s desetak metara loptu mirno šalje u mrežu Škendije.

Domaćini su u 36. minuti priredili jedan od rijetkih izleti na polovicu Hajduka u prvom poluvremenu nakon kojeg je iz daljine udarac okušao Jakubi, no Silić uz male poteškoće lovi loptu.

U 54. minuti Čuić pada na rubu kaznenog prostora nakon sudara s vratarem Škendije, ali bugarski sudac Popov nije smatrao da se radi o prekršaju.

Hajduk je vodstvo povećao u 56. minuti novim pogotkom Čuića. Ovaj put je u ulozi asistenta bio Lazar koji je odlično uposlio devetku Bilih, a Čuić je potom s ruba kaznenog prostora lobom poslao loptu iza leđa Bedjetija.

U 75. minuti je udarac s ruba kaznenog prostora iskosa okušao i Domančić, no lopta je prošla malo iznad grede. Nakon solo prodora u 87. minuti s 15 metara je udarac uputio i Jakir, ali na putu prema vratima ispriječio se blok domaće obrane.

Posljednji trenuci susreta donijeli su priliku za domaćine. Nakon akcije i ubačaja po lijevoj strani u šansi se našao Memedi, no njegov udarac s prva stative nije pronašao okvir gola.

Recimo da Hajduk u prvoj utakmici protiv Škendije nije računao na prvotimce Stipu Biuka i Marina Ljubičića koji imaju pravo nastupa u ovom natjecanju te su prošle sezone bili ključni igrači u pohodu na naslov prvaka. U kadru nije bio ni ozlijeđeni kapetan Ivan Krolo.

Uzvratni susret 1. kola puta prvaka UEFA Lige mladih između Hajduka i Škendije na rasporedu je 19. listopada na Poljudu.

U drugom kolu koje je na rasporedu 3. i 24. studenog bolji iz sraza Hajduka i Škendije odmjerit će snage s pobjednikom dvoboja latvijskog Daugavpilsa i bjeloruskog Minska. Prvi dvoboj pripao je Minsku rezultatom 0:4.