Jurić i treći put smijenjen s klupe Genoe, nasljednik Cesare Prandelli

Ivan Jurić

Talijanski prvoligaš Genoa, trenutno četrnaestoplasirani klub Serie A, jučer je nakon izvođenja jedanaesteraca izbačen od trećeligaša Entelle u šesnaestini finala talijanskog kupa.

Nakon devedeset plus minuta rezultat je bio 2-2, a u produžecima Jurićeva momčad (iz kaznenog udarca) u 110. minuti stiže do rezultatske prednosti, no gosti iz Chiavarija pogotkom 23-godišnjeg Mađara Adorjana u drugoj minuti nadoknade drugog produžetka stižu do konačnih 3-3 i jedanaesteraca. S udarcima s bijele točke se pobjednika tražilo sve do osme serije, te je s konačnih 6-7 prolazak u osminu finala osigurala Entella.

Nakon susreta talijanski mediji objavili su da je Jurić ponovno bivši. 43-godišnjem Hrvatu ovo je treći rastanak s klupom Genoe, na koju je ovaj put bio postavljen u listopadu.

U trećem mandatu na klupi Genoe Jurić u osam vođenih utakmica (od čega sedam prvenstvenih) nije upisao nijednu pobjedu. U prvoj utakmici (9. kolo) remizirao je u gostima kod Juventusa (1-1), a zatim i protiv Udinesea doma (2-2). Uslijedila su tri poraza, Milan u gostima (2-1), Inter u gostima (visokih 5-0) i Napoli doma (1-2). Pred jučerašnje ispadanje od trećeligaša Jurićeva momčad je u domaćem prvenstvu remizirala doma sa Sampdorijom (1-1), te poražena od Torina u gostima (2-1). Sve u svemu, tri remija i pet poraza bili su dovoljni da gazda kluba Preziosi, odluči da je Jurić ponovno bivši.

Na klupi će ga prema pisanjima talijanskih medija naslijediti 61-godišnji Cesare Prandelli, bivšem izborniku talijanske nacionalne selekcije posljednji je angažman bio emiratski Al Nasr od kojeg se oprostio u siječnju ove godine.