Juventus odradio Porto, Leicester preko Seville u povijesno četvrtfinale (VIDEO)

Twitter/Leicester City

Real Madridu, Bayernu, Barceloni i Borussiji Dortmund večeras su se u četvrtfinalu Lige prvaka pridružili Juventus i, debitant u natjecanju, Leicester City.

Lisice su u Engleskoj uspjele nadoknaditi zaostatak iz Andaluzije, dok je Juventus bez većih problema potvrdio klasu nad Portom.

>> Leicester u debitantskom lovu na četvrtfinale, Juventus po potvrdu prolaska među osam najboljih

Leicester – Sevilla 2:0 (ukupno 3-2)
Nepune četiri minute je trebalo čekati u vatrenom Leicesteru na prvu priliku, Nasri je izbio sam ispred Schmeichela, ali danski vratar spašava mrežu. Leicester, kojemu je u odnosu na sastav iz prve utakmice jedina promjena bio ulazak Okazakija umjesto Muse, je krenuo očekivano opreznije, ipak ga jedan pogodak vodi dalje u povijesno četvrtfinale. A taj pogodak dolazi u dvadeset i sedmoj minuti, Vardy je fauliran, Mahrez šalje oštar ubačaj na drugu vratnicu i kapetan Wes Morgan uspijeva ugurati loptu u mrežu. Reprezentativac Jamajke postao je tako prvi Jamajčanin koji je zabio pogodak u Ligi prvaka.

Sevilla istog trenutka ubacuje u brzinu više dok se Leicester povlači još dublje i pokušava prijetiti preko kontranapada. Do kraja prvog poluvremena Sevilla ne uspijeva ozbiljnije probiti Leicester, koji održava rezultat koji ga vodi u sljedeću rundu lakše od očekivanog. Sampaoli radi dvije izmjene u svlačionici, Mariano i Jovetić ulaze da bi konkretizirali događanja na travnjaku i eventulano okrenuli rezultat, dok Shakespeare s druge strane nije imao razloga mijenjati dobitnu kombinaciju.

Na početku drugog poluvremena ista priča, Sevilla s prividnom kontrolom, ali bez načina da ugrozi vrata domaćina. Takvo stanje je dojadilo Escuderu koji odlučuje s tridesetak metara oprobati top u nozi – greda se još uvijek trese. Samo minutu kasnije stvari za goste prelaze s lošeg na lošije, odbijena lopta u šesnaestercu završava na lijevoj nozi Albrightona koji ju zakucava u donji kut za velikih 2-0.

Sevilla u posljednjih dvadeset i pet minuta više nije imala što čekati te je krenula opsada gola Lisica, ali opsada bez prave opasnosti. Lopta je presporo kružila oko dvostruke zone domaćina i tek u sedamdeset i četvrtoj minuti Correa uspijeva pronaći prostor za udarac koji Schmeichel uspijeva obraniti. Da Sevilli bude još teže, sa svojom glupošću godine pobrinuo se Nasri koji nasjeda na lagano odgurivanje Vardya i kreće u obračun što je naravno značilo drugi i isključujući crveni karton punašnom Francuzu. Kraj samouništenju gostiju iz Andaluzije ovdje ne staje, Vitolo konačno pronalazi pukotinu u obrani Lisica koju ne uspijeva iskoristiti jer ga Schemichel ruši. Kazneni udarac samouvjereno izvodi Nzonzi, ali Schmeichel drugi put u ovom dvomeču brani udarac s bijele točke.

Minutu kasnije na tribine odlazi i Sampaoli. Vardy pet minuta prije kraja regularnog dijela ima meč loptu – Rico uspijeva nešto i obraniti danas. Tu ziceri Leicestera nisu stali, prvo Slimani, pa Vardy imaju nove prilike za završavanje ove priče, ali koncentracije je ponestalo.

Koncentracije ni snage više nije imala ni Sevilla i Leicester upisuje novu fantastičnu natuknicu u svoju povijesnu knjigu. Sevilla s druge strane, nikako da se dočepa četvrtfinala Lige prvaka. Treći im je ovo pokušaj, i treći neupsjeh.

Juventus-Porto 1:0 (ukupno 3:0)
Unatoč prijetnji Dybale u petoj minuti Porto je bolje otvorio susret. Jalovu inicijativu prekida Mandžukić udarcem glavom koji odsjeda na sredini gola, Casillas lakoćom brani. Nakon sporijeg ulaska u utakmicu sredinom prvog poluvremena Juventus hvata ritam i počinje sve opasnije prijetiti. Kulminacija bolje igre i konačna točka na i ovog dvoboja osmine finala dolazi u četrdesetoj minuti. Nakon kornera Khedira skače najviše, njegov udarac brani Casillas, ali lopta se odbija do Higuaina čiji udarac rukom zaustavlja Pereira.

Crveni karton i jedanaesterac koji realizira Dybala za kraj posljednjih portugalskih nadanja. U nastavku susreta talijanski prvak demonstrira lekciju iz održavanja kontrole i mirnog privođenja utakmice kraju. Lagani prolazak među osam i pravi početak natjecanja za Juventus tek počinje.