Kao i na Maksimiru: Dinamo i Shkupi odigrali 2:2 na devetoj Šalati

Kao i prije nešto više od mjesec i pol dana na Maksimiru u kvalifikacijama za Ligu prvaka, Dinamo i Shkupi odigrali su 2:2. U sklopu devete manifestacije Dinamo na Šalati, Futsal Dinamo i prvak Sjeverne Makedonije Futsal Shkupi odigrali su bez pobjednika.

U prvom dijelu igrala se izjednačena utakmica bez previse izglednih prilika. Kod Futsal Dinama prijetili su Zvonimir Šućur i Kristijan Čekol, a kod Shkupija opasni Erkan Seferi koji je u 26. Minuti odmjerenim udarcem s distance zabio jedni pogodak u prvom dijelu. Shkupi je na odmor otišao s prednosti od 1:0.

U nastavak utakmice Dinamo ulazi puno bolje. Zvonimir Šućur iz kaznenog udarca i Kristijan Čekol nakon kornera Dinamu su donijeli preokret, no, dvije minute prije kraja Bejtulla Jakupi pogađa za konačnih 2:2. U posljednjoj minuti Shkupi je imao priliku zabiti iz 10-erca i nanijeti Dinamu prvi poraz na Šalati, no Filip Domiter obranio je kazneni udarac te je dvoboj završio bez pobjednika.

“Rezultat nije kakav smo očekivali. Imao sam malu tremu i nervozu, ali kada sam zabio gol sve je nestalo. Vjerujem da će se ovako nastaviti. Sutra imamo zajednički trening, odigrat ćemo i trening utakmicu. Nadam se da ćemo biti agresivniji i bolji nego danas”, rekao je strijelac prvog Dinamovog gola Zvonimir Šućur koji je ovog ljeta stigao iz Šibenika 1983.

Prije utakmice Futsal Dinamo i Futsal Shkupi održana i je peto finale natjecanja Trofej Dinamo te drugi Superkup Oskara Kadrnke. Trofej Dinamo osvojila je ekipa Poliklinika Milojević svladavši u finalu Adriatic Osiguranje s 2:1 nakon preokreta. Poliklinika Milojević je postala prva ekipa koja je osvojila Trofej Dinamo dva puta, ujedno i prva ekipa koja je obranila naslov. Drugi Superkup Oskara Kadrnke osvojili su junior Futsal Dinama koji su nakon 2:2 u regularnom dijelu utakmice i boljeg raspucavanja šesteraca svladali Oskarove prijatelje.