Kaotičan derbi odlučila pogreška vratara (VIDEO)

Iznimno zanimljiv “večni” derbi razveselio je pristalice Maribora, koji su u subotu navečer u Stožicama proslavili pobjedu protiv najvećih rivala iz Ljubljane i skok na prvo mjesto. Za pravu gužvu na vrhu ljestvice pobrinula se Mura, a priliku za bodovno izjednačenje s Mariborom i Olimpijom ima i Aluminij.

The Ultimate Managed Hosting Platform

Odbojkaška euforija i odlazak brojnih ljubitelja sporta na veliki finale europskog prvenstva u Pariz te dosadna jesenska kiša razrijedili su broj gledatelja na najvećem slovenskom stadionu. Neki od sedam tisuća ljubitelja nogometne lopte nisu ni uspjeli sjesti na svoja sjedala, a Maribor je zahvaljujući Luki Zahoviču već u 50. sekundi došao do vodstva. Pravi “blitzkrieg” Viola nastavio se i u narednih 20 minuta, pa je tako Rok Kronaveter brzo poduplao prednost gostiju, a nezainteresirani Zmajčeki mogu se “onom gore” zahvaliti da se nije još poneka lopta našla u njihovoj mreži.

Olimpija je do prvog pogotka na derbiju došla iz prve prave akcije, koju je iz blizine nakon asistencije Tomislava Tomića efektno završio Luka Menalo. Kada je Ante Vukušić u 55. minuti u mrežu poslao odbijanac nakon promašenog kaznenog udarca za izjednačenja na 2:2 činilo se da bi zeleno-bijeli mogli doći do potpunog preokreta. Nakon nekoliko minuta prekida zbog navijačkih akcija Olimpija je krenula u završni juriš, ali na kraju su se ipak radovali gosti. U sudačkoj nadoknadi domaći vratar Nejc Vidmar nespretno je štopao loptu, njegov poklon rado je prihvatio Rok Kronaveter i zabio odlučujući pogodak. Isti igrač se samo minutu kasnije još jednom prošetao do domaćeg peterca i asistirao Rudiju Požegu Vancašu za konačnih 2:4.

“Loše smo krenuli u utakmicu. Brzo smo primili dva pogotka. Nakon šoka uspješno smo se vratili u utakmicu i veći dio bili bolji. Nesretno smo primili gol na kraju. Sami sebe smo pobijedili,” bio je nakon susreta razočaran Vukušić.

Drugi dio zanimljivog subotnjeg rasporeda bio je namijenjen nogometašima Mure i Domžala. Domaćini su do visoke pobjede došli eurogolovima Amadeja Maroše i Nina Koutera. Gostujuća momčad dvaput je zatresla okvir domaćih vrata i imala čak 15 udaraca iz kuta te veći posjed lopte (57:43), no granitna obrana i efikasan napad Muru su doveli do šeste pobjede u prvenstvu.