Kiš strijelac za pobjedu Soligorska, Bartolec asistent u Danskoj (VIDEO)

vk.com/fcshakhterby
Kiš ušao s klupe i zabio za pobjedu

23-godišnji hrvatski napadač Tomislav Kiš bio je strijelac u 2-1 pobjedi njegovog Shakhtyor Soligorska nad Dnepr Mogilevim u okviru 27. kola bjeloruske prve lige.

U vodstvo su prvi stigli domaći, pogotkom 30-godišnjeg veznjaka Edgara Olekhnovicha, koji je u 35. minuti okončao lijepu kontru svoje momčadi.

Gosti do izjednačenja stižu pogotkom 23-godišnjeg Vladyslava Gevlicha, ukrajinskog Rusa, rođenog u Krimu, koji je u 43. minuti, iz gotovo ‘nemoguće’ situacije, fantastično (slučajno il’ ciljano) pogodio za 1-1.

Imali su gosti u drugom dijelu dvije velike prilike za povećanje vodstva, no ‘centimetri’ su ih dijelili od preokreta. Soligorsk do važne pobjede stiže pogotkom Kiša, koji je u igru ušao u 72. minuti. Pogodak vrijedan tri boda bivši je napadač Hajduka postigao početkom 75. minute, kada je nakon dosta spretno/sretnih okolnosti lopta stigla do njega, a on mirno istu proslijedio iza leđa Ruslana Kopantsova.

Treći je ovo prvenstveni pogodak (u devetom nastupu) za Kiša, koji je u bjeloruskog prvoligaša stigao krajem 7. mjeseca ove godine iz belgijskog Kortrijka. U redovima Soligorska s klupe su susret odgledali bivši RNK-ovac Dražen Bagarić, te bivši ‘Farmaceut’ Ljuban Crepulja.

Bila je ovo prva utakmica 27. kola bjeloruske prve lige, u kojoj je klub hrvatskog trojca u pohodu na drugu titulu prvaka države u povijesti. Posljednji put prvaci su bili 2005. godine, a tri kola prije kraja tekuće sezone imaju pet bodova prednosti pred aktualnim prvakom BATE Borisovim, koji će svoju obvezu 27. kola odraditi sutra protiv posljednjeplasiranog Naftana.

Četvrta asistencija Bartoleca za Nordsjaelland

22-godišnji hrvatski branič Karlo Bartolec bio je asistent u prvom susretu 14. kola danske Superlige između AarhusaNordsjaellanda, koji je rezultatom 1-4 pripao gostima.

Svoju četvrtu asistenciju u ovoj sezoni Bartolec je upisao u 8. minuti, kada je precizno uposlio 28-godišnjeg ganskog napadača i najboljeg klupskog strijelca (11. pogodaka) – Ernesta Asantea.

Bartolec je u 27. minuti zaradio i javnu opomenu, a spomenimo i to da Dino Mikanović, inače standardan prvotimac Aarhausa, ovaj susret propušta jer je suspendiran zbog crvenog kartona.

Izjednačenje domaćinu donio je Pierre Kanstrup nakon odlične asistencije Jaspera Julesgaarda iz kornera u 17. minuti.

Prednost gostiju pogotkom u 40. minuti s nekih 18 metara vraća Mathias Jensen, a u nastavku dvama pogocima Emiliana Marcondesa, u 48. iz slobodnog udarca i 78. iz kaznenog udarca, Nordsjaelland potvrđuje pobjedu.

Ovom pobjedom ‘Divlji tigrovi’ preuzeli su nakratko vrh ljestvice, barem dok Brondby i Midtjylland ne odrade svoje obveze 14. kola.