Kolar, Mikanović i Kalaica strijelci; asistencija Rebića (VIDEO)

Šest hrvatskih nogometaša upisalo se danas u strijelce a dva u asistente. Od trenera izdvajamo pobjedu Ivana Leke u derbiju protiv Genta.

Kolar strijelac

Poljska Wisla koja je posljednjih mjeseci u velikim problemima danas je imala veliki razlog za slavlje. U derbiju 27. kola poljske Ekstraklase s visokih su 4:0 svladali aktualnog prvaka Legiu. Cijeli susret za Wislu odigrao je i hrvatski napadač Marko Kolar koji je u 82. minuti petim prvenstvenim pogotkom postavio konačan rezultat utakmice.

Za Legiu je od 42. minute u igri bio mladi hrvatski napadač Sandro Kulenović, a Domagoj Antolić odigrao je svih 90 minuta. Legia je na tablici druga s 41 bodom, pet manje od vodeće Lechie, Wisla je sedma s 41.

Prvijenac Mikanovića

Dino Mikanović koji se ove zime iz danskog Aarhusa preselio u kazahstanski Kairat danas je postigao svoj prvijenac u novom klubu. Njegov Kairat gostovao je kod Aktobea te je slavio rezultatom 1:3. Pitanje pobjednika gosti su s tri zgoditka riješili već u prvom poluvremenu. Drugi pogodak za Kairat postigao je hrvatski branič Dino Mikanović koji je poentirao u 35. minuti. Njemu je to prvi pogodak u novom klubu, u trećem ligaškom nastupu.

Mikanović je za Kairat odigrao svih 90 minuta, baš kao i Hrvoje Miličević za momčad Aktobea. Kairat nakon tri kola ima maksimalnih devet bodova kao i Tobol te Astana. Aktobe je upisao sva tri poraza u uvodu sezone, a njihov bodovni konto je u minusu s obzirom da im je u startu sezone oduzeto 6 bodova.

Pogodak Kalaice

Branimir Kalaica postigao je prvi pogodak u drugoj portugalskoj ligi ove sezone. On je postigao prvi pogodak na utakmici u pobjedi Benfice B kod Estorila 1:3.

Kalaica je odigrao svih 90 minuta a druga momčad Benfice zauzima petu poziciju druge lige s 44 boda.

Pogoci Perića i Crnova, Kordić asistent

Posljednja momčad slovenske prve lige Krško poražena je danas kod Triglava rezultatom 1:3. Krško je povelo u 28. minuti kada hrvatski branič Ante Kordić asistira za Marina Perića, a ovaj drugim pogotkom u prvenstvu dovodi svoju momčad u vodstvo. Gosti su preokrenuli u drugom dijelu a konačan rezultat u 89. minuti prvim pogotkom ove sezone postavlja Ivan Crnov.

Mario Cetina, Ante Kordić i Ante Vukušić odigrali su svih 90 minuta za Krško, Robert Jandrek zamijenjen je u 71. minuti a Marin Perić u 90. Za goste su s klupe ušli hrvatski nogometaši Ivan Crnov i Tin Karamatić.

Prvijenac Krajčeka

U susretu četvrtog kola prve singapurske lige Balestier Khalsa svladala je Geylang rezultatom 3:0. Cijeli susret za domaću momčad igrao je hrvatski napadač Kristijan Krajček koji se ove zime pridružio singapurskom timu. Bivši napadač BSK Bijelog Brda upisao se i u strijelce, kada je u 84. minuti postigao svoj prvi pogodak u dresu Balestier Khalse.

Balestier nakon četiri odigrane utakmice ima sedam bodova i zauzima drugu poziciju na tablici.

Rebić asistent

Eintracht Frankfurt nastavio je sa sjajnim igrama u Bundesligi. Danas su na svom terenu s uvjerljivih 3:0 upisali petu pobjedu u ligi u nizu. Eintracht je bio bolji od Stuttgarta. Do 85. minute za Eintracht je igrao hrvatski napadač Ante Rebić koji se upisao u listu asistenata kada je kod drugog pogotka uposlio Filipa Kostića.

Eintracht na tablici zauzima četvrtu poziciju s 49 bodova.

Asistencija Bobičaneca

Slovenska Mura s visokih je 3:0 svladala Aluminij. Za domaće je do 70. minute igrao hrvatski nogometaš Luka Bobičanec koji je upisao asistenciju u 54. minuti utakmice.

Osim Bobičaneca za Muru je igrao i Špiro Peričić te vratar Matko Obradović. U redovima Aluminija od hrvatskih nogometaša igrali su Ivan Kontek cijeli susret, Sanin Muminović do 76. minute, te Nikola Leko od 60. minute. Mura je na tablici šesta s 32 boda, Aluminij ima jedan više.

Pobjeda Leke u derbiju

Započeo je playoff za prvaka te playoff za Europu u belgijskoj ligi. Aktualni prvak Club Brugge kojeg vodi naš strateg Ivan Leko na svom je terenu dočekao Gent u velikom derbiju, te je slavio s uvjerljivih 3:0. Brugge je poveo u 14. minuti pogotkom Vormera, a gosti u 25. minuti ostaju s igračem manje. Znatno je to olakšalo posao domaćoj momčadi koja je do kraja utakmice još dva puta poentirala, te je pogocima Mate i Vanakena uvjerljivo slavila u prvom kolu playoffa.

S obzirom da se u ovom dijelu sezone bodovi prenose, zaostatak drugoplasiranog Bruggea iza Genka sada se smanjila na četiri boda. Brugge ima 31, a Genk 35.

Remi Mršića

GOŠK iz Gabele već duže vremena ne zna za pobjedu u BHT Premijer Ligi. Danas je momčad iz Gabele na svom terenu pak uspjela osvojiti bod, izabranici Stanka Mršića odigrali su 1:1 sa Željezničarom.

Mršiću je ovo bila prva utakmica na klupi GOŠK-a. On je prije utakmice protiv Zrinjskog već bio predstavljen kao trener momčadi, ali tu je utakmicu posmatrao s tribina, a danas je u svojoj prvoj utakmici zaradio isključenje, kada je u 78. minuti udaljen s klupe zbog prigovora na suđenje.

GOŠK je na tablici pretposljednji s 20 bodova, četiri manje od zone koja ostavlja u prvoj ligi.

Golem opet poražen

Mađarski drugoligaš Balmazujvaros Sport upisao je treći poraz u nizu. Momčad koju vodi hrvatski trener Toni Golem tako je upala u krizu s obzirom da su zadnja tri poraza prekinula njihovu solidnu formu. Balmazujvaros je danas poražen s 2:0 kod Siofoka, te se nalazi tek na 17. poziciji s 31 bodom.