Kraj 3. HNL Jug: Dubrovačka elegija, Kamen izbacio Gospare

Završila je još jedna sezona 3. HNL jug, a drama je trajala do posljednjeg kola. Kamen je u drugom poluvremenu susreta odluke uspio pobijediti Dubrovčane i ostaviti najbogatiji dalmatinski grad bez predstavnika u trećoj ligi. Šibenik je još jednom izgubio, prvake je nadigrao i uvjerljivo slavio Neretvanac u Opuzenu.

Kamenmdash;GOŠK 2:0 (Kljenak 11m, Jonjić)
Utakmica odluke igrala se u Ivanbegovini pred dobro popunjenim tribinama. Preko 600 gledatelja došlo je vidjeti susret o kojem se pričalo danima, a podršku su imali i gosti. Kamen je bolje otvorio susret, imao najveću moguću priliku. Sudac Jović dosudio je jedanaesterac, no udarac Hrvatina Gudelja sjajno brani Dalibor Kristić i drži GOŠK u ligi. Dubrovčanima je naime odgovarao i neriješeni rezultat. Branio je Kristić velike prilike domaćinima u još nekoliko navrata. U70. minuti Ivanišević je ubacio, a svi navijači gostujućeg tima signalizirali su igranje rukom domaćih i tražili jedanaesterac! No Jović ostaje nijem. S druge strane, samo minutu kasnije novi kazneni udarac za domaće, ovog puta Kljenak pretvara u vodstvo 1:0 za veliko slavlje domaćih navijača. Treba istaknuti da su oba kaznena udarca ispravno dosuđena. Konačni rezultat postavio je Marin Jonjić nakon što je nadvisio obranu gostiju. Kamen ostaje trećeligaš i u sljedećoj sezoni, a Dubrovnik će iza ljeta svjedočiti gradskom derbiju u županijskoj ligi. Nogomet će se igrati i dalje, no Dubrovnik zaslužuje puno bolje.

Zmaj M.mdash;Croatia 4:1 (Brnić, Kelez 2x, Zebić/ P.Šuto)
Makarani su sa zebnjom dočekali posljednje kolo, teoretski su mogli ispasti u slučaju poraza. No Croatia, koja je svoje brige riješila ranije nije bila suparnik koji će Makarane gurnuti u niži rang. Uvjerljivo su slavili Zmajevi, postigli 4 pogotka, dok je za goste iz Zmijavaca počasni pogodak postigao Petar Šuto.

Neretvanacmdash;Šibenik 3:1 (Deak, Mihaljević, Bubalo/ Španja)
Šibenik je u Opuzen došao ovjenčan naslovom pobjednika natjecanja i kao siguran putnik u viši rang. Darivali su uoči početka susreta Opuzenci goste, no tradiciju nepobjedivosti protiv Šibenčana nisu mislili prekinuti. Odmah su krenuli prema vratima Slavice i nakon ubačaja Babića, najviši u skoku je Deak za 1:0. Sjajnu priliku potom ima Vasilj, ali Slavica dva puta odlično brani njegove pokušaje. Prvi pravi udarac gostiju u okvir vrata Pavlovića uputio je Španja i izjednačio rezultat udarcem sa 20mdash;tak metara. U nastavku Neretvanac kreće odlučnije i bolje, preuzima konce igre, no Slavica je nesavladiv. Fantastičnim refleksom brani udarce Stipe Glasovića, Štimca i Mihaljevića. Konačno je kapitulirao nakon povratne lopte Vasilja, Mihaljević je samo ugurao loptu u mrežu. Konačni rezultat postavio je Bubalo. Zaslužena pobjeda Opuzenaca, koje Šibenik nije uspio savladati u dvije trećeligaške sezone.

Hajduk IImdash;Neretva 4:1 (Tomić,Llanos, Čeko, Prskalo / Ereš)
Hajduk je dočekao goste iz Metkovića, a na tribinama je bio i novi trener prve momčadi Damir Burić. Bijeli su poveli preko Tomića, koji je s vrha kaznenog prostora prizemnim udarcem savladao Hodžića. U drugom poluvremenu Llanos je prošao između dva igrača Neretve i lagano zaobišao vratara za 2:0. Do kraja susreta vidjeli smo asistenciju Prskala za Čeku, a onda je isti igrač i sam zabio za visokih 4:0 Hajduka. Počasni pogodak za Metkovce postigao je Ereš. Hajduk je pobjedom zaključio premijerni nastup u trećeligaškom društvu na petom mjestu, sa dva boda manje od Neretvanca.

Solinmdash;Val 4:0 (Kapetanović 2x, Perković, Pavlinović)
Solin je u posljednjem kolu osigurao drugu poziciju na tablici. Uvjerljivo su slavili protiv Kaštelana, dočekavši kiks Mosora u Hrvacama. Perković i Pavlinović te dvostruki strijelac Kapetanović osigurali su pobjedu momčadi s Jadra.

Rezultati ostalih utakmica:
Jadran LPmdash;Primorac 1:2 (Maleta / Tadić, Boljat)
Omišmdash;Zagora 2:1 (Vučemil, Koštić / Šamija)
BŠK Zmajmdash;Junak 4:3 (Žuvela,Balić 2x, Ercegović / Sablić 2x, Jelić)
Hrvacemdash;Mosor 2:1 (Čović, Barać / Kordić)

Šibenik je prvak i ide u 2.HNL, a iz lige ispada dubrovački GOŠK. Mosor, koji je u srijedu osvojio županijski kup svladavši OSK, je u posljednjem kolu izgubio i drugu poziciju, nakon što je dobar dio sezone vodio bitku za naslov izmjenjujući se sa Šibenikom na vrhu. Uskoro nas očekuju i kvalifikacije za popunu 3.HNL jug za sljedeću sezonu, a nogometplus će popratiti na svojim stranicama i te dvoboje.