Kramarić i Brekalo upisali po pogodak i asistenciju u posljednjem kolu Bundeslige (VIDEO)

Twitter/VfL Wolfsburg EN

U posljednjem kolu Bundeslige Hoffenheim je vodio veliku bitku za plasman u Ligu prvaka, a u konačnici su rezultatom 3-1 svlavili protiv Dortmunda, uz pogodak i asistenciju Andreja Kramarića.

U 26. minuti, nakon velike greške vratara gostiju Burkija, Kramarić je iskoristio veliku priliku te poentirao za 1-0 svoje momčadi.

Dortmund do izjednačenja stiže u 58. minuti pogotkom Reusa, no Hoffenheim je odlično reagirao i nakon svega pet minuta ponovno stigao u rezultatsku prednost. Pogodak za 2-1 postigao je Adam Szalai na asistenciju Kramarića.

26-godišnjem hrvatskom napadaču to je bila osma bundesligaška (ukupno deveta) asistencija, te 13. prvenstveni pogodak u sezoni. U 80. minuti utakmice Kramarić je morao napustiti igru zbog ozljede, čija je težina još uvijek nepoznata.

Konačnih 3-1, i potvrdu osigranja grupnog natjecanja u Ligi prvaka sljedeće sezone, momčadi Juliana Nagelsmanna je donio Pavel Kadeřábek pogotkom u 73. minuti utakmice.

Brekalo asistent i strijelac u Wolfsburgovom spašavanju od ispadanja

Wolfsburg je u današnjem srazu s posljednjeplasiranim Kolnom trebao pobjedu kako bi u drugu ligu poslao HSV, i sebi osigurao doigravanje za ostanak u Bundesligi. U konačnici je momčad Bruna Labbadije slavila rezultatom 4-1, a jedan od najboljih u redovima Wolfsburga bio je 19-godišnji Josip Brekalo, koji je upisao asistenciju i pogodak.

Asistenciju je bivši igrač Dinama upisao u 71. minuti utakmice, kada je odlično ubacio iz prekida, a strijelac je bio Robin Knoche.

Odličnu predstavu Brekalo je zasluženo okončao pogotkom u 91. minuti, čime je postavio konačnih 4-1 za Wolfsburg. Bio je to četvrti pogodak u Bundesligi za 19-godišnjaka.

Protivnik za ostanak u najvišem razredu njemačkog  nogometa Wolfsburgu će biti Holstein Kiel, klub koji je nakon godina skakutanja iz četvrte u treću ligu i nazad, prošle godine nakon 36 godina čekanja osigurao ulazak 2. Bundesligu. Osvajanjem trećeg mjesta u istoj sada je osigrao doigravanje za ulazak u najviši razred njemačkog nogometa. Prva utakmica na rasporedu je 17. svibnja, kada će Wolfsburg biti domaćin Kielu, dok je uzvrat 21. svibnja na Holstein stadionu u Kielu.