Kreilach asistent u remiju RSL-a i Sporting Kansas Cityja (VIDEO)

Arhiva: Twitter/Real Salt Lake

Nakon uzbudljive završnice ligaškog dijela sezone i četvrtfinalnih okršaja za polufinala konferencija jučer i danas se nastavio program MLS Cup faze natjecanja.

Real Salt Lake našeg Damira Kreilacha, koji je u kup fazu MLS sezone ušao kao šestoplasirana (posljednja) momčad Zapada, odigrao je pred 14 045 gledatelja u Sandyju neriješenih 1-1 (0-0) protiv prvaka Zapada – Sporting Kansas Cityja. Asistenciju za jedini pogodak Petkeove momčadi bio je 29-godišnji Hrvat, kojem je to ukupno peta asistencija u ovogodišnjem izdanju MLS-a.

Do vodstva su domaći došli pogotkom Alberta Rusnaka u 51. minuti utakmice, kada je 24-godišnji Slovak lijepim udarcem poslije dodavanja Kreilacha efektno zakucao loptu za svoj 11. pogodak u sezoni.

Do izjednačenja gosti stižu nakon pogreške domaćeg vratara Rimandoa koji nije dobro ispucao jednu loptu, ona stiže do Diega Rubija koji je ušao tek minutu prije i kvalitetno plasiranim udarcem pogodio za (pokazat će se) konačnih 1-1.

Svakako vrijedi istaknuti podatak da su ovim pogotkom Rubija kao zamjene Kansasovi igrači s klupe u aktualnoj sezoni MLS-a po ulasku u igru postigli ukupno 13 pogodaka, najviše od svih u ligi.

Uzvratni susret polufinala zapadne konferencije je na rasporedu 12. studenog. Pravilo pogotka u gostima vrijedi ukoliko se pitanje pobjednika njegovom primjenom odluči tijekom 90+ minuta regularnog dijela utakmice, u slučaju produžetaka u Kansasu dalje će ići momčad koja postigne više pogodaka, ili bude sretnija/spretnija u izvođenju jedanaesteraca.

U drugoj utakmici polufinala i drugi slabije rangirani suparnik ostvario je dobar rezultat. Portland Timbersi su pred 21 144 gledatelja preokretom stigli do 2-1 (2-1) pobjede protiv Seattle Soundersa. Strijelci za domaće bili su Jeremy Ebobisse u 17. i najbolji klupski strijelac u sezoni – Sebastian Blanco (29.), dok je gostima vodstvo donio Raul Ruidiaz golom u 10. minuti utakmice.

Na Istoku je Columbus priredio mini iznenađenje svladavši (po mnogima) glavne favorite za osvajanje ukupnog naslova prvaka MLS-a ove godine – New York Red Bullse. Predvođeni sinoć inspiriranim Federicom Higuainom domaći su ostvarili 1-0 pobjedu s kojom putuju na uzvrat protiv osvajača Supporters’ Shielda. Brat puno poznatijeg (i četiri godine mlađeg) Gonzala, ušao je u drugom dijelu pri rezultatu 0-0 i bio glavni izvor problema za goste. Pogodak vrijedan nadanja u pravo malo čudo postigao je Gyasi Zardes u 61. minuti.

U drugom polufinalu Istoka Atlanda United (po mnogima drugi glavni favorit za ukupnog osvajača MLS-a) je s također minimalnih 0-1 slavila na gostovanju kod New York Cityja. Strijelac za momčad bivšeg izbornika Argentine Gerarda ‘Tate’ Martina bio je Eric Remedi kojem je to bio i prvijenac u MLS-u.