Kreilach postigao dvanaesti pogodak u MLS-u (VIDEO)

Real Salt Lake je danas pred 19 636 gledatelja na svom Rio Tinto stadionu rezultatom 4-1 (3-0) porazio istočnokonferencijsku momčad New England Revolution. Strijelac trećeg pogotka na susretu bio je 29-godišnji hrvatski nogometaš Damir Kreilach, koji se osim toga upisao i u asistente.

Za RSL je slavlje protiv osmoplasirane momčadi Istočne konferencije bilo veoma važno zbog borbe za osigruanje jednog od šest mjesta koja vode u završnicu MLS natjecanja.

Strateg domaćih Mike Petke za ovaj važan susret nije mogao računati na čak pet prvotimaca. Kyle Beckerman i Sunday Stephen nisu mogli nastupiti zbog akumuliranih opomena, dok su glavni nosioci igre RSL-a Joao Plata, Albert Rusnak i Jefferson Savarino bili pošteđeni zbog reprezentativnih obveza koje su odradili tijekom vikenda, te su utakmicu odgledali s klupe za pričuve.

Ipak, Petkeova momčad odlično je odradila svoj posao, te su RSL-ovci već do 29. minute imali rezultatsku prednost od tri pogotka. Prvi pogodak domaća je momčad postigla već u 4. minuti. Kreilach je iz vlastite polovice odličnom loptom u prostor pronašao Bairda, koji lijepim ubačajem pronalazi Beslera na drugoj vratnici. 25-godišnji Nick Besler dobrom reakcijom upisuje svoj prvijenac u dresu RSL-a.

Drugi pogodak za RSL postigao je Saucedo u 14. minuti utakmice, a Kreilachu se zbog slučajnog sudjelovanja u akciji ovdje upisuje i asistencija, četvrta u sezoni.

Strijelac za 3-0 u 29. minuti bio je 22-godišnji Corey Baird, a i u začetku ove akcije svoj je doprinos dao Kreilach.

U 33. minuti je glavni sudac utakmice Jair Marrufo svirao upitan kazneni udarac za goste, no udarac Kanađanina Bunburyja domaći vratar Rimando vrlo dobrom reakcijom brani te rezultat ostaje nepromijenjen.

Kreilach je pogodak postigao u 50. minuti, a isti je potvrđen nakon VAR provjere. 29-godišnjem Hrvatu ovo je bio ukupno 12. pogodak u ovogodišnjem izdanju Major League Soccer-a, te je tim učinkom izjednačio svoju do sada najučinkovitiju sezonu u karijeri – 2015/2016, kada je u dresu njemačkog drugoligaša Union Berlina upisao jednak broj pogodaka u 2. Bundesligi.

Gosti su utješni pogodak postigli u 69. minuti nakon prekida. Loptu je ubacio Fagundez, a Rowe glavom pospremio u mrežu za konačnih 4-1. Kreilach je na travnjaku bio do 76. minute, a u 41. je zaradio i javnu opomenu.

Do kraja regularnog dijela prvenstva RSL ima odigrati još samo jednu utakmicu. Kreilach i društvo idu na gostovanje kod jednog od konkurenata za osiguravanje doigravanja – Portland Timbersa (nedjelja 21.10.). Momčad iz savezne države Oregon trenutno je, uz utakmicu manje, na dva boda prednosti od RSL-a i drži peto mjesto Istočne konferencije. Osim s RSL-om Timbersi do faze doigravanja još imaju igrati i protiv Vancouver Whitecapsa u gostima (nedjelja 28.10.).

Ibrahimovićev LA Galaxy je posljednji konkurent RSL-u i Portlandu u borbi za doigravanje. Oni su trenutno na 7. mjestu, s četiri boda zaostatka za šestoplasiranim RSL-om, no i uz utakmicu manje. LA Galaxy do kraja regularnog dijela prvo gostuje kod devetoplasirane Minnesote (nedjelja 21.10.), a u posljdenjem susretu pred doigravanje doma dočekuje desetoplasirani Houston Dynamo.

Real Salt Lake je prošlu sezonu bio osmi te nije osigurao doigravanje, u kojem je posljednji put bio 2016. godine, kada je kao šestoplasirana momčad Zapadne konferencije ispao u osmini finala od LA Galaxyja. Kreilachov klub, koji se u MLS-u natječe od 2005. godine, ligu je osvojio jednom. Bilo je to 2009. godine kada su poslije jedanaesteraca (1-1, 5-4) porazili najtrofejniji klub lige LA Galaxy (5 naslova prvaka).

Za kraj spomenimo i to da aktualni prvak, kanadski predstavnik Toronto FC, sigurno neće braniti naslov jer je dvije utakmice prije kraja regularnog dijela sezone na 13 bodova zaostatka za šestom pozicijom Istočne konferencije.