Krstanović postigao 100. gol u 14. uzastopnom porazu Inter-Zaprešića (VIDEO)

U prvoj utakmici 35. kola HT Prve lige Slaven Belupo je u Koprivnici nakon preokreta bio bolji od Inter-Zaprešića rezultatom 3:1 (1:1). Goste je u vodstvo doveo Komnen Andrić da bi Farmaceuti do pobjede došli preko Stipe Bačelića-Grgića, Francka Etoundija i Ivana Krstanovića.

Za Krstanovića je to bio jubilarni 100. pogodak u najvišem rangu hrvatskog nogometa. S ovim rezultatom Div iz predgrađa je nastavio svoju crnu seriju koja je trenutno došla do brojke od 14. uzastopnih poraza.

Domaćini su prvi udarac u okvir vrata uputili u 5. minuti kada je nakon ubačaja Bogojevića glavom pucao Božić, no Hadžikić sigurnom intervencijom hvata loptu.

Inter do pogotka dolazi u 12. minuti kada je Ježina prvotno odlično obranio udarac Postonjskog, a odbijenu loptu je od stative u mrežu pospremio Andrić. Međutim pomoćni sudac Loparac je podigao zastavicu označivši zaleđe. Uslijedila je VAR provjera kojom je utvrđeno da zaleđa Postonjskog nije bilo i zgoditak gostiju je opravdano priznat.

U 28. minuti akciju domaćina je završio Etoundi čiji udarac glavom nakon dodavanja Bogojevića ne pronalazi okvir gola. Inter je uzvratio već u sljedećem napadu kada je udarac Mamuta sa 17 metara liznuo vanjski dio stative.

Slaven Belupo je zamalo do izjednačenja došao u 34. minuti kada je Brković iz slobodnog udarca s više od 30 metara udaljenosti zatresao gredu. Bio je to odličan pokušaj mladog veznjaka domaćih.

Samo minutu kasnije novi okvir gola pogađaju Farmaceuti. Ovaj put se nakon ubačaja Gode izvrsno u petercu snašao Etoundi, ali pogodak je spriječila greda.

Kamerunski napadač je u prilici i u 38. minuti kada ga je u situaciju 1 na 1 uposlio Bačelić-Grgić, ali kao pobjednik duela izlazi vratar Hadžikić.

U 40. minuti Brković se varkom pored Roma izborio za udarac s desetak metara iskosa, no njegov pokušaj je blokirao Grgić.

Farmaceuti do zasluženog izjednačenja dolaze u 42. minuti kada je po desnoj strani napada povukao Lulić da bi potom na drugoj stativi uposlio usamljenog Bačelića-Grgića koji s par metara glavom šalje loptu iza leđa Hadžikića.

U sudačkoj nadoknadi Glavčić je na drugoj stativi tražio Bogojevića, no on ne uspijeva stići do lopte.

Slaven Belupo do potpunog prokreta dolazi u 49. minuti kada je ubačaj Lulića iz kornera u mrežu gostiju s prve stative proslijedio Etoundi. Bio je to njegov prvijenac u dresu Farmaceuta.

Tri minute kasnije Rom u kaznenom prostoru ruši Brkovića, a sudac Jović je pokazao na bijelu točku. Siguran izvođač s bijele točke bio je Ivan Krstanović koji je tako došao do 100. gola u Prvoj HNL. I prvi i stoti bio je protiv zaprešićkog kluba.

U 56. minuti nakon centaršuta Gode vlastitu mrežu je zamalo zatresao Nekić.

Uslijedio je period igre bez većih uzbuđenja koji je u 76. minuti prekinuo pokušaj Andrića koji nije pronašao okvir gola Slavena.

Minutu kasnije domaći ostaju s igračem manje nakon što je drugi žuti karton poslije starta na Andriću dobio Bačelić-Grgić. Iz slobodnog udarca s oko 20 metara je pucao Postonjski, no lopta odlazi malo poviš grede.

Do konca susreta ritam utakmice se primirio tako da su izabranici Tomislava Stipića rutinski sačuvali stečenu prednost.

Pretposljednje kolo se nastavlja sutra kada Varaždin dočekuje Osijeka, a Istra 1961 će biti domaćin Dinamu.

Tablice omogućuje SofaScore LiveScore

U prvoj utakmici 35. kola HT Prve lige Slaven Belupo od 20 sati na stadionu Ivan Kušek Apaš u Koprivnici dočekuje Inter-Zaprešić koji će iduće sezone igrati u Drugoj HNL, a trenutno su u seriji od 13 uzastopnih poraza.

Gosti nastavljaju s natjecanjem usprkos činjenici da je proteklih dana kod jednog člana stručnog stožera potvrđena prisutnost koronavirusa, no epidemiolozi su dali zeleno svjetlo igračima da mogu završiti natjecateljsku sezonu.

U tri prethodna međusobna ovosezonska susreta ove dvije momčad prvo smo vidjeli slavlje Inter (3:1), a potom su dva trijumfa upisali Farmaceuti (3:0 i 0:2).

Domaćini su danas lišeni usluga Filipovića, Solde, Mikulića i Jeffrena koji su ozlijeđeni dok su gosti bez Serderova koji se nije vraćao iz Rusije za nastavak sezone, kapetana Milnara koji ima kartone te ozlijeđenog Tsoneva i viroznog Solde.

Trener Slavena Tomislav Stipić je u najavi utakmice izjavio: “Čeka nas specifična utakmica jer posljednji put ove sezone nastupamo u našoj kući, u našem dnevnom boravku. Naravno, želimo posljednju utakmicu u Koprivnici obilježiti pobjedom. Veselimo se dvoboju te se pripremamo maksimalno ozbiljno uz sav respekt prema protivniku koji je u prošlim utakmicama dokazao da se bori do zadnje minute i da je kao momčad ujedinjen na terenu.”

Njegov kolega na suprtnoj klupi Tomislav Ivković je za SN rekao: “Neću kazati da svi jedva čekamo kraj sezone, no nema sumnje da je sve dosta psihički naporno. Teško je više i brojati sve te uzastopne poraze, ali iz ove kože jednostavno ne možemo. Pokušat ćemo odigrati što bolje ova dva susreta, nadam se da će igrači naći nekakav motiv da barem pokušamo prekinuti ovaj crni niz.”

Glavni sudac utakmice je Fran Jović iz Zagreba koji se tako vraća na scenu nakon suspenzije uzrokovane pogreškama koje je kao VAR sudac napravio u polufinalu kupa između Rijeke i Osijeka prije više od mjesec i pol dana. Asistirat će mu Goran Loparac (Sladojevci), Marko Stolnik (Varaždin) i Ante Čuljak (Zagreb). U VAR sobi će biti Mario Zebec (Cestica) i Ivica Modrić (Zagreb). Delegat susreta je Mladen Jurišić (Osijek), a kontrolor suđenja Božo Mamić (Bjelovar).