KUP: Dinamo nakon jedanaesteraca bolji od Novigrada (VIDEO)

U osmini finala Hrvatskog nogometnog kupa u dramatičnom susretu drugoligaš Novigrad je na domaćem terenu poražen od Dinama nakon izvođenja jedanaesteraca rezultatom 2:3.

Nakon 90 minuta igre nije bilo pogodaka. Gosti su tijekom čitavog susreta imali terensku inicijativu, ali nisu uspjeli svladati danas odličnog vratara Boglića koji se iskazao s nekoliko maestralnih intervencija. Novigrad je u dva navrata spašavao i okvir gola koji je pogađao Soudani.

Momčad Nina Bule je prijetila iz kontranapada, a najbolju priliku je imala u 79. minuti kada je Smirnov probio po desnoj strani te je uposlio Pilja koji iz odlične situacije s desetak metara šalje loptu daleko poviš gola Dinama.

U produžecima su najbolju priliku imali domaćini u 108. minuti kada je Pilj pronašao Belakovića, ali se obranom iskazao vratar Zagorac. Pobjednika je tako odlučilo izvođenje udaraca sa 11 metara.

Gorica – Rijeka 14.11.

Ždrijeb četvrtfinala kupa u kojem nema nositelja i koji se igra na samo jedan susret održat će se u srijedu 8. studenog.