KUP: Osijek i Hajduk u Crikvenici i Županji osigurali prolaz u osminu finala natjecanja (VIDEO)

U šesnaestini finala Hrvatskog nogometnog kupa Osijek i Hajduk su u gostovanjima kod trećeligaša iz Crikvenice i Županje osigurali plasman u sljedeću fazu natjecanja.

‘Bijelo-Plavi’ su u Crikvenici istomienog trenutno lidera Treće HNL Zapad svladali rezulatom 1-5 (0-4), dok je Hajduk uz odličan otpor Graničara, trenutno četrnaestoplasirane momčadi Treće HNL Istok, u konačnici slavio rezultatom 1-2 (1-1).

Prvi pogodak za slavonskog prvoligaša postigao je Ante Erceg iz kaznenog udarca u 10. minuti. Tridesetogodišnjaku je to bio prvijenac u dresu Osijeka, a sudac Marin Majstorović na najstrožu kaznu je pokazao nakon što je Matešković rukom zaustavio loptu poslije udarca Lončara.

Danijel Lončar u 15. minuti postavlja 2-0. Talys je ubacio, a Lončar glavom s desetak metara glavom pospremio loptu u mrežu. 0-3 djelo je Miereza koji je u 24. minuti glavom s peterca pospremio loptu u mrežu nakon ubačaja Kleinheislera.

Već dvije minute poslije vratar domaćih Igor Baričević i četvrti put vadi loptu iz mreže. Na dodavanje Silve Jugović je udarcem s desetak metara pogodio suprotni kut za 0-4. Do kraja poluvremena Osijek je mogao još povećati prednost preko Jugovića i Miereza, no na odmor se otišlo s četiri pogotka u mreži Crikvenice.

U nastavak su gosti ušli bez Majstorovića, Silve, Jugovića i Miereza, umjesto kojih su na travnjak istrčali Caro, Gutieri, Pilj i Mišković. Upravo je 20-godišnji Robert Mišković već u 47. minuti bio strijelac za 0-5 Osijeka. Ponovno je Talysev ubačaj pretvoren u pogodak, Mišković je glavom pospremio loptu u mrežu za svoj prvijenac u dresu ‘Bijelo-Plavih’.

Crikvenica je do pogotka za 1-5 došla u 52. minuti nakon ubačaja Dina Šarkovića iz kuta, u skoku je najviši bio Domagoj Prpić koji glavom s pet metara matira Ježinu.

U 82. minuti je Antonio Buljat udarcem iskosa s desne strane matirao Ježinu, no pogodak nije priznat zbog zaleđa.

Hajduk je prvi put zaprijetio u 4. minuti kada je Jradi pucao iz daljine, vratar domaćih Marko Ivkić bio je siguran u reakciji i odbio loptu u korner.

Domaćini su dobro stali na travnjaku, nisu ostavljali puno prostora gostima za prijetnje prema svom vrataru, a nerijetko je momčad Dražena Ilića pokušavala izaći u konkretnije kontre i polukontre. U 18. minuti Gyurcso je pobjegao po desnoj strani domaće obrane, ubacio prizemno u sredinu na pet metara, gdje su na lopti prvi braniči Graničara, koji otklanjaju opasnost i čuvaju mrežu netaknutom.

U 22. minuti Lotar bježi po lijevoj strani napada i igra na suprotnu stranu za natrčalog Hodaka ispred kojeg je na šesnaest metara prvi na lopti ipak Ljubić, koji kratko odbija istu upravo u Hodaka i u nastavku obojica padaju. Sudac Ante Čuljak odlučio je da tu nije bilo elemenata za najstrožu kaznu ili prekršaj u napadu.

Hajduk je do rezultatske prednosti došao u 27. minuti nakon što je Čuić odigrao naprijed za Diamantakosa, Grk je lijepo produžio lijevo u prostor za Caktaša, koji mirno matira Ivkovića za 0-1 gostiju.

Graničar je do izjednačenja stigao u 38. minuti. Lešić se na desnoj strani napada uspio izboriti za prostor, ubacio u sredinu gdje je pored ‘nezainteresiranih’ gostujućih braniča na petercu prvi na lopti Lotar, te 23-godišnjak mirno glavom posprema loptu u mrežu za 1-1 i veliko slavlje domaćih navijača.

U drugoj minuti sudačke nadoknade prvog dijela Gyurcso je pucao s ruba šesnaesterca, Ivkić obranio i odbio u korner poslije kojeg je i zaključeno prvo poluvrijeme.

U nastavku je prvi zaprijetio Diamantakos, no njegov udarac glavom nakon ubačaja s desne strane gostujućeg napada bez problema je uhvatio 27-godišnji Ivkić.

Ivkić se iskazao odličnom obranom u 57. minuti kada je u korner odbio pokušaj Čuića koji je s ruba šesnaesterca išao pod gredu.

Vukasova momčad dolazi do nove rezultatske prednosti u 64. minuti. Domaći su kratko odbili ubačaj Gyrucsa iz kuta, Čuić igra lijevo za Caktaša koji vara čuvara i lobom s petnaest metara od grede šalje loptu preko crte za 1-2. U nastavku je odbijenu loptu glavom u mrežu poslao Simić, no drugi pomoćni Željko Bučar odmah je mahao pogodak kapetana gostiju.

U 76. minuti Jairo (ušao u 63. umjesto Teklića) je udarcem s petnaestak metara pogodio vratnicu. Istom igraču Ivkić je u drugoj od tri minute sudačke nadoknade obranio i pokušaj pod gredu s nekih šest metara iskosa.

U posljednjim sekundama utakmice Graničar je imao slobodan udarac te je i domaći vratar otišao naprijed u pokušaju da nekako matiraju Ljubića, no gosti su sigurno apsolvirali tu situaciju, nakon koje je uslijedio i posljednji sučev zvižduk.

Varaždin – Cibalia, 10. listopada

Danas su na rasporedu dvije utakmice šesnaestine finala Hrvatskog nogometnog kupa. Od 15 sati Crikvenica dočekuje Osijek dok je Graničar iz Županje uz prijenos na HNTV-u domaćin Hajduku. Igra se na samo jedan susret, a ako nakon 90 minuta ne bude pobjednika uslijedit će produžeci, a potom i raspucavanje s bijele točke.

Crikvenica je sraz s Bijelo-plavima izborila tako što je u pretkolu bila bolja od Pazinke (0:2) dok je Graničar u istoj fazi natjecanja izbacio Slavoniju iz Požege (1:0). Osijek i Hajduk su se u šesnaestinu finala kvalificirali direktno na temelju koeficijenta koji u obzir uzima posljednjih pet sezona u kupu.

Varaždin – Cibalia 10.10. od 19h

Osmina finala se također igra na jedan susret koji je na rasporedu u srijedu, 16. prosinca, a parovi se kao i za 1. kolo određuju na temelju koeficijenta uspješnosti u kupu za posljednjih pet sezona na način da pobjednik para 16 igra s pobjednikom para 1, pobjednik dvoboja 15 s pobjednikom dvoboja 2…

Pobjednik dvoboja Crikvenica – Osijek će tako igrati s Kurilovcem koji je eliminirao Vinogradara dok bolji iz susreta Graničar – Hajduk ide u goste pobjednika duela Mladost Ždralovi – Zagreb.