KUP: Rudar izbacio Ivkovićev Inter i izborio osmofinalni okršaj s Oriolikom

U nastavku posljednje utakmice šesnaestine finala tridesetog izdanja Hrvatskog nogometnog kupa trećeligaš Rudar je u Labinu rezultatom 2-0 (0-0) svladao drugoligaša Inter Zaprešić.

Pogotke za povijesnu pobjedu ‘Kovara’ postigli su Edis Kurtić u 51. minuti te Luka Miškulin, koji je u drugoj minuti sudačke nadoknade nakon obranjenog kornera za ‘Diva iz predgrađa’ sa svoje polovice pogodio prazna vrata na suprotnoj strani za konačnih 2-0 i veliko slavlje momčadi trenera Elvisa Brajkovića. Podsjetimo, zbog lošeg vremena utakmica igrana 11. listopada prekinuta je nakon prvog poluvremena pri rezultatu 0-0, te se danas igralo samo drugo poluvrijeme.

Trenutno četvrtoplasirani klub Treće HNL Zapad tako je preko momčadi Tomislava Ivkovića izborio tek drugi nastup u osmini finala kupa u klupskoj povijesti. Tamo ih čeka trenutno sedmoplasirani klub Treće HNL Istok – Oriolik, koji je 1-0 slavljem nad RNK Splitom također drugi put u klupskoj povijesti stigao do ove faze domaćeg kupa. Jasno, koji god klub osigura prolazak u četvrtfinale, bit će to najuspješnija kup sezona u klupskoj im povijesti. Posljednji trećeligaš koji je igrao četvrtfinale kupa bio je (naravno?) Vinogradar u sezoni 2018/2019 (3-0 poraz od zaprešićkog Intera).

Labinski klub posljednji je put u osmini finala nastupao u sezoni 2009/2010 kada je u jednoj utakmici upisao težak 9-0 poraz od Pomorca iz Kostrene.

Povodom velikog rezultata trener Rudara Brajković za klupsku je web stranicu izjavio: „Ne znam što bih rekao, igrali smo poluvrijeme, a činilo mi se kao da igramo normalnu utakmicu s produžecima. Utakmica je bila sadržajna i puna naboja, krenuli smo jako dobro, imali situacije koje smo možda mogle realizirati, a kada su oni krenuli na sve ili ništa, ‘visili’ smo u nekim situacijama. Međutim, to moraš očekivati protiv momčadi koja je bila ‘jučer’ prvoligaš, a i danas ima prvoligaških igrača. Trebali smo prije prelomiti, nismo uspjeli, na kraju smo zabili u posljednjoj minuti. Hvala svima na podršci u ime igrača kojima mi iz stručnog stožera i čestitamo na borbenoj prezentaciji.“