Kup: Svi prvoligaši osigurali osminu finala, Krk izbacio Cibaliju (VIDEO)

Screenshot: HNTV

Odigrano je 12 novih utakmica šesnaestine finala hrvatskog Kupa. Uvjerljivi su bili hrvatski prvoligaši a Rijeka je ostvarila najveću pobjedu protiv Križevaca (0:9). Hajduk je slavio u Vrapču dok su Dinamo i Lokomotiva upisali minimalne pobjede.

U Križevcima je već nakon prvih 45 minuta bilo jasno kuda susret ide. Pet golova u mreži domaćih. Domaće je s dva pogotka načeo Čolak, a treći pogodak postigao je Denis Bušnja. Do kraja poluvremena po jedan pogodak dodali su i Pavičić te Čanađija. U 76. minuti Rijeka je povisila svoje vodstvo, iz kaznenog udarca do hat-tricka stiže Antonio-Mirko Čolak. Do kraja utakmice Čanađija je također stigao do hat-tricka, a Čolak je zabio i svoj četvrti zgoditak.

Hajduk je bio bolji od Vrapča rezultatom 0:2. Nakon prvog dijela bez pogodaka ‘bijele’ je u vodstvo doveo Bassel Jradi u 49. minuti na asistencijju Nejašmića.

Pobjedu je potvrdio Ahmed Said iz kaznenog udarca u 66. minuti, nakon što ga je vratar domaćih, Razum srušio.

Dinamo je ne baš tako lako stigao do plasmana u osminu finala. ‘Modri’ su minimalnom pobjedom svladali Slogu Mravince. U 79. minuti sudac Kulušić sudio je kazneni udarac za goste zbog igranja rukom Juričića. Domaći su žestoko prosvjedovali, a strijelac s bijele točke bio je Mario Budimir. Igrač koji je igrao rukom bio je uvjeren kako to nije kazneni udarac, te je ljutito napustio teren i prije kraja utakmice.

Lokomotiva je igrala u Biogradu protiv Primorca, te je također upisala minimalnu pobjedu. Jedini pogodak početkom susreta za domaće je zabio Toni Datković.

Pobjedu je upisao još jedan hrvatski prvoligaš. Istra je do 72. minute imala uvjerljivu prednost protiv Sloge iz Nove Gradiške. S dva pogotka Ivančića i golovima Traorea i Sanea Istra je imala prednost od četiri gola razlike. Domaći su ipak pred kraj susreta smanjili prednost i ublažili poraz pogocima Bungića i Filipovića.

Od kupa se oprostila Cibalia. Donedavni hrvatski prvoligaš poražen je minimalnim rezultatom protiv Krka, 1:0.

Varaždin 2:0 Međimurje

Danas je na rasporedu dvanaest utakmica šesnaestine finala Hrvatskog nogometnog kupa. Jedanaest susreta igra se s početkom u 15 sati i 30 minuta, dok Varaždin i Međimurje igraju s početkom u 18 sati.

Do sada su svoje mjesto u osmini finala osigurali Inter Zaprešić, Osijek, Zadar i Slaven Belupo.

Početne postave susreta koji se igraju u 15:30h:

Vrapče – Hajduk (15:30)

Sloga Mravince – Dinamo (15:30)

Križevci – Rijeka (15:30)

Primorac Biograd – Lokomotiva (15:30)

Zelina – GOŠK Dubrovnik (15:30)

Jadran Luka Ploče – RNK Split (15:30)

Slavija Pleternica – Vinogradar (15:30)