Leko i dalje na vrhu Belgije, Bjelica bolji od Jozaka u Poljskoj; Bartolec asistent, Jakoliš, Sarić i Oršić strijelci (VIDEO)

U nedjeljnim susretima tri su se hrvatska nogometaša upisala u strijelce.  Antonio Jakoliš postigao je prvijenac u dresu ciparskog Apollona, dok je Elvis Sarić pogodio za Sarajevo. U strijelce se upisao i Mislav Oršić u remiju njegova Ulsan Hyundaija.  U Danskoj je asistenciju upisao Karlo Bartolec.

Od trenera, uspješan je bio Ivan Leko koji se slavljem protiv Genta učvrstio na prvoj poziciji belgijskog prvenstva. U Poljskoj je Nenad Bjelica i njegov Lech svladao Legiju našeg Romea Jozaka. Pobjedu je upisao i Igor Bišćan, dok je Zoran Vulić poražen u debiju.

Nenad Bjelica bolji od Romea Jozaka

Veliku pobjedu ostvario je Lech Poznan našeg Nenada Bjelica u 11. kolu poljske Ekstraklase. Na svom je terenu Lech s 3-0 svladao aktualnog prvaka, Legiju, koju od nedavno vodi Romeo Jozak. Lech je bio nadmoćan, te je sasvim zasluženo odnio pobjedu s čak tri gola prednosti, a do 22. minute u igri je kod domaćih bio i Mario Šitum, kada je zamijenjen zbog ozljede. Nakon 11 kola Lech ima 21 bod, jedan manje od prvoplasiranog Gornik Zabrzea, dok je Legia osma sa 16 bodova.

Nepobjedivi Ivan Leko

Ni nakon devet kola u belgijskom prvenstvu, Ivan Leko i njegov Club Brugge ne znaju za poraz. U jednom od dva derbija ovog kola, njegova je momčad svladala Gent rezultatom 2-1. Domaći su poveli u 15. minuti preko Dennisa, da bi sedam minuta kasnije Kubo poravnao na 1-1. Tri boda Lekinoj momčadi donosi mladi veznjak Dion Cools. Za gostujuću momčad cijeli je susret među vratnicama odigrao Lovre Kalinić koji je sakupio četiri obrane, a Franko Andrijašević nije bio u zapisniku. Nakon devet kola Club Brugge ima 24 boda, četiri više od drugoplasiranog Charleroia, a Gent je tek 14. sa samo šest bodova.

Poraz Vulića u debiju

U debiju na klupi grčkog Apollon Smyrnisa poraz je upisao hrvatski strateg Zoran Vulić. Vulićeva momčad povela je u 6. minuti pogotkom Papazoglua, i činilo se kako će protiv Levadiakosa odnijeti sva tri boda. No, na koncu susreta, domaći stižu do potpunog preokreta. U 83. minuti Brandao iz kaznenog udarca poravnava na 1-1, a potpuni preokret u drugoj minuti sudačke nadoknade donosi Giakoumakis. Cijeli susret na vratima Vulićeve momčadi proveo je hrvatski golman Ivan Čović. Nakon šest kola Smyrnis je posljednji na tablici sa samo dva osvojena boda.

Prvijenac Jakoliša

Nakon dobre igre protiv Evertona u četvrtak, hrvatski napadač u dresu ciparskog Apollona Antonio Jakoliš odigrao je još jedan dobar susret. Apollon je danas s visokih 5-0 svladao Neu Salamis, a Jakoliš je bio strijelac drugog pogotka u 16. minuti. To mu je prvi pogodak ove sezone. Jakoliš je igrao do 55. minute, dok je Anton Maglica utakmicu odgledao s klupe. Na tablici Apollon ima dvije utakmice manje, te se nakon četiri odigrana susreta nalazi na petoj poziciji s osam bodova.

Pogodak Sarića u porazu Sarajeva

Nakon četiri utakmice u nizu bez poraza, momčad Sarajeva na svom je terenu poražena protiv Krupe rezultatom 2-3. Gosti su poveli nakon pola sata igre, da bi domaći preokrenuli u drugom dijelu. Preokret je pokrenuo hrvatski veznjak Elvis Sarić pogotkom u 66. minuti, no gosti su kasnije pogocima u 82. i 84. minuti stigli do punog plijena. Sariću je to prvi pogodak ove sezone, a Sarajevo nakon deset kola ima 14 bodova na šestoj poziciji prvenstva.

Preokret Olimpije za novu pobjedu Bišćana

Igor Bišćan i dalje ne zna za poraz u slovenskom prvenstvu sa svojom Olimpijom. U utakmici 11. kola momčad iz Ljubljane svladala je ND Goricu rezultatom 2-1. Gosti su poveli u 23. minuti, da bi sedam minuta kasnije drugi strijelac lige Alves promašio kazneni udarac. Domaći preko Bajrića ipak uspijevaju izjednačiti na kraju prvog dijela. Pobjedu i nova tri boda Bišćanovoj momčadi donosi Alves, pogotkom u 82. minuti, svojim petim prvenstvenim. Za domaće su cijeli susret odigrali Dino Štiglec i Dario Čanađija, dok je Leon Benko u igru ušao s klupe u 73. minuti. Kod gostiju je od 71. minute u igri bio hrvatski napadač Andrija Filipović. Nakon 11 kola Olimpija ima osam pobjeda i tri remija, te dva boda više od drugoplasiranog Maribora.

Oršić za bod Ulsana

U susretu 33. kola južnokorejske prve lige, Ulsan Hyundai podijelio je bodove s Gangwonom odigravši 1-1. Za gostujući sastav Ulsana početkom drugog dijela ušao je hrvatski veznjak Mislav Oršić, a domaći su nakon deset minuta igre u drugom poluvremenu imali minimalno vodstvo. Ipak, u 73. minuti Oršić iz kaznenog udarca donosi izjednačenje gostima, što na kraju biva i konačan rezultat. Ulsan nakon 32 kola ima 58 bodova i nalazi se na trećoj poziciji.

Asistencija Bartoleca

Nordsjaelland je današnjom pobjedom preuzeo vrh danskog prvenstva. Danas su na gostovanju svladali Silkeborg rezultatom 2-4, nakon što su poslije 50 minuta igre gubili s 2-0. U 59. minuti Nordsjaelland postiže svoj prvi pogodak, strijelac je Marcondes na asistenciju našeg Karla Bartoleca, koji je odigrao cijeli susret. Nakon 11 kola Nordsjaelland ima 23 boda i nalazi se na vodećoj poziciji danske Superlige.